seohost
pytanie zadane 15 września 2019 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 15 września 2019 przez użytkownika

Każdy z nas na pewno ma w swoim domu taką szafkę czy szufladę, w której są kable, ładowarki, jakieś złącza usb, słuchawki i tym podobne rzeczy. Wówczas, gdy szukamy odpowiedniego kabla, musimy wyjąć prawie wszystko, a część rozplątać, bo przecież kable w szafce zawsze same się plączą. W szufladzie z kablami możemy robić porządek, ale zazwyczaj jest to syzyfowa praca i za kilka dni znów robi się w niej bałagan. Jest jednak sposób na to, aby porządek utrzymał się na dłużej i żebyśmy nie musieli spędzać wiele czasu na szukaniu odpowiedniej rzeczy. 

bałagan w szufladzie z kablami

Pomieszane, poplątane kable możemy rozplątać, zwinąć je w jeden kłębek czy też nawinąć na np. ładowarkę i na końcu kabla nakleić taśmę papierową oraz podpisać od czego ten kabel jest. 

podpisane kable ładowarki

Możemy też użyć rolek po papierze toaletowym. Zazwyczaj je wyrzucamy, ale tym razem będą nam potrzebne. Z rolek możemy też zrobić wiele innych ciekawych rzeczy

Do rolki wystarczy włożyć zwinięty kabel, a następnie rolkę możemy podpisać, żeby wiedzieć jaki kable się w niej znajduje. 

podpisane rolki po papierze toaletowym

Rolki dobrze jest ustawić w jakimś kartoniku, ja wykorzystałam taki po butach. Wstawiłam go do szuflady, a do niego rolki z kablami. Teraz z pewnością szybciej znajdę odpowiedni kabel. Pomysł polecam również wam. 

kable ułożone w rolkach po papierze

porządek w szafce z kablami

...