seohost
pytanie zadane 15 września 2019 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 15 września 2019 przez użytkownika

Macie problem z zachęceniem dziecka, by myło rączki za każdym razem, gdy jest przed jedzeniem, wróci z przedszkola, podwórka, przed snem itp? Jeśli tak, to przychodzę z pomocą. Dzieciom trzeba urozmaicać zabawę na każdym poziomie, więc czemu nie mielibyśmy tego robić podczas mycia rąk. 

Taka prosta sprawa, jak włożenie do płynu do rąk kolorowych pomponików może rozwiązać problem niechcianego przez dziecka mycia rąk raz na zawsze. U nas się to sprawdza. 

kolorowe pomponiki i mydło

Kupujemy mydło w płynie w ulubionym zapachu, kolorze itp. Ważne, aby butelka była przezroczysta, gdyż inaczej nie będzie w niej widać tego co do niego włożymy. A mogą to być kolorowe filcowe pomponiki, ale również małe zabaweczki, które będą sobie pływać w płynie. Umieszczamy je w płynie do mycia rąk.

pompony w płynie do rąk

Pompkę od płynu zakręcamy i odwracamy całość do góry nogami, żeby pomponiki lub zabawki opadły na dno i rozprzestrzeniły się po całej butelce. 

kolorowe flicowe pompony w płynie do mycia rąk

Taki niezwyczajny płyn do rączek z pewnością zachęci każde dziecko do regularnego mycia. Z czasem pomponiki będą opadać coraz niżej. A gdy płyn się skończy trzeba tylko kupić zapas i uzupełnić nim butelkę. 

mydło w płynie z pomponami

...