seohost
pytanie zadane 15 września 2019 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 15 września 2019 przez użytkownika

Plan lekcyjny na cały tydzień to niezbędny przedmiot zarówno dla uczniów szkół, ale też dla przedszkolaków. Dzięki planowi, planerowi tygodniowemu dziecko, jak i rodzic wie kiedy jakie lekcje lub zajęcia są w danym dniu i można się na nie odpowiednio przygotować. Choć w sklepach jest bogata oferta tego typu rzeczy, to ja jednak zachęcam, aby planer wykonać samodzielnie w domu z dzieckiem. 

Nasz tygodniowy planer wygląda tak:

tygodniowy planer

Zrobiliśmy go następująco. Ze śliskich kartek wycięliśmy kształt kwadratów i na każdym z nich napisaliśmy dzień tygodnia.

dni tygodnia do planeru

Teraz przykleiliśmy po kolei kwadraty do dużej brązowej kartki używając do tego taśmy klejącej. Następnie również za pomocą taśmy umocowaliśmy całość na boku szafki w widocznym dla wszystkich miejscu. Mazakiem do płyt CD napisaliśmy jakie zajęcia mamy w przedszkolu lub po nim. 

planer dla przedszkolaka diy

Dobrze jeśli dziecko samo zapisuje jakie zajęcia ma w danym dniu, gdyż utrwala sobie nie tylko nazwy dni tygodnia, ale również ich poprawną kolejność oraz organizuje sobie każdy dzień. Samo powiedzenie dziecku: "w środy masz zajęcia taneczne" jest dla dziecka nieco abstrakcyjne, gdyż nie ma ono jeszcze tak dobrze ukształtowanego systemu nerwowego. Dlatego dobrym sposobem jest obrazowanie dziecku różnych rzeczy m.in. w taki sposób. 

...