pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Informatyka przez użytkownika anonimowy
Niestety nie wszystko mi działa jak należy na dziesiątce, więc chce wrócić jednak do Windows 7. Jak to mogę zrobić?

1 odpowiedź

odpowiedź 7 stycznia 2016 przez użytkownika

Przywracanie poprzedniego systemu po aktualizacji do Windows 10 jest bardzo proste i szybkie. Z jednym zastrzeżeniem - można go wykonać tylko przez pierwsze 30 dni od aktualizacji na Windows 10. Po tym czasie folder z kopią starego systemu jest usuwany i wtedy jedyną możliwością przywrócenia poprzedniego systemu jest instalacja od nowa z nośnika DVD.

Aby przywrócić Windows 7 (czy Windows 8) należy wejść w START --> Ustawienia --> Aktualizacja i zabezpieczenia

windows 10 ustawienia przywracanie

Następnie wybieramy z menu opcję Odzyskiwanie i pojawią się opcje resetowania komputera, uruchamiania zaawansowanego i wreszcie możliwość przywrócenia starego systemu

Windows 10 przywracanie starego systemu

Po kliknięciu Rozpocznij i otworzy się kreator odzyskiwania starej wersji Windowsa. Proces trwa dość szybko bo od 5-10 minut.

Przed przywracaniem, warto wykonać kopie najważniejszych plików na komputerze, choć sam proces nie powinien niczego skasować.

komentarz 10 stycznia 2016 przez użytkownika anonimowy
A kiedy nie można powrócić do windows 7 nawet jeśli miesiąc nie minął?? czy Microsoft mógł sam usunąć pliki potrzebne do powrotu? (chociaż nadal jest windows.old)
komentarz 11 stycznia 2016 przez użytkownika

Czyli takiej opcji powrotu do Windows 7, nie ma oknie Odzyskiwania? Folder Windows.old nie jest czasem pusty? A jeśli nie to jaką ma wielkość?

komentarz 11 stycznia 2016 przez użytkownika anonimowy
Folder jest pełny ponad 30GB (lub wiecej) . Natomiast wyskakuje  komunikat iż nie można już powrócić do poprzedniej wersji. (Przy czym zaznaczam termin jeszcze nie minął). Żadne ze sposobów zaproponowanych przez microsoft,support nie zadziałało. Jutro czas na informatyka
...