pytanie zadane 22 sierpnia 2019 w Sport przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 22 sierpnia 2019 przez użytkownika

O narty, tak jak o każdy sprzęt sportowy, nie zależnie od pory roku, należy odpowiednio dbać. Jeśli poza sezonem dobrze zadbamy o narty, wówczas będziemy cieszyć się nimi przez kilka kolejnych sezonów. Nie mają problemu z tym osoby, które nart nie kupują, a wypożyczają będąc na miejscu. 

Jeśli chodzi o przechowywanie nart, to jest to nieco uciążliwe, ponieważ zajmują one dużo miejsca. Narty można więc przechowywać na dwa sposoby - w pionie lub w poziomie. Wszystko zależy od tego ile miejsca mamy. 

narty

Poziome przechowywanie nart można zorganizować tak, że do ściany mocuje się drewniane listewki, tak by przylegały jak tapeta. Mocuje się w w pewnej odległości, zależnej od długości narty. Następnie do listew mocuje się nogi do mebli np. takie do stołu (mogą być metalowe lub drewniane). Na nich kładzie się narty.

Pionowe przechowywanie nart można zorganizować za pomocą złączy do koziołka i drewnianych listew. Żeby narty się ze sobą nie stykały, a były oddzielone można odseparować je za pomocą śrub (długość około 12 cm), a na nie zakłada się rury z tworzywa sztucznego, by nie uszkodzić kantów nart. 

...