pytanie zadane 19 sierpnia 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 19 sierpnia 2019 przez użytkownika

Pierwszy Dzień Wiosny to dzień, na który wiele osób bardzo czeka. Wtedy zaczynają się ciepłe dni z rozgrzewającym słoneczkiem, zaczynają kwitnąć kwiaty i krzewy, zaczynamy więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, spacerować itp. W każdym kraju ten dzień jest obchodzony nieco inaczej. Poniżej przybliżę Wam nieco tradycje związane z tym dniem i obchodzeniem go na świecie. 

Pierwszy Dzień Wiosny przeważnie przypada 20 lub 21 marca. Może być jednak tak, że przypadnie on na 19 marca, ponieważ równonoc i przesilenie nie zawsze przypadają na ten sam dzień. 

Iran - dzień ten w tym kraju jest początkiem perskiego nowego roku, który trwa 13 dni; święto to obchodzi się tu od 3000 lat.

Bośnia - w tym dniu w mieście Zenica odbywa się festiwal jajecznicy, czyli Cimburjada. Jajecznicę szykuje się wtedy w ogromnych patelniach i częstuje tysiące ludzi. 

Japonia - tu Pierwszy Dzień Wiosny zaczyna się w święto Hanami, czyli gdy zaczynają kwitnąć kwiaty wiśni. Trwa ono 7 dni i wówczas można podziwiać te piękne kwiaty w kolorze różu. 

...