pytanie zadane 16 sierpnia 2019 w Muzyka przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 16 sierpnia 2019 przez użytkownika

Program "Dźwiękogra" był jednym z popularniejszych programów muzycznych lat 90., skierowanych do dzieci. Emitowano go w TVP, a jeden odcinek trwał około 30 minut. 

Prowadzącą program była Krystyna Kwiatkowska - kompozytorka i autorka tekstów piosenek takich jak m.in.: "Zuzia, lalka nieduża", "Pięknie żyć" czy "Najłatwiejsze ciasto w świecie". Poza tym jest ona założycielka zespołu "Radiowe nutki". 

Teleturniej "Dźwiękogra" prowadziła ona wspólnie z Ryszardem Bazarnikiem, który to wcielał się w rolę Bemola. Program muzyczny był kręcony z udziałem publiczności, na której zasiadały dzieci. Dzieci podczas programu poznawały 3 instrumenty muzyczne. Zapoznawały się z ich nazwą, pochodzeniem, tym jak się dany instrument obsługuje oraz jaki dźwięk wydaje. Poniżej jeden z odcinków "Dźwiękogry":

Niektóre z dzieci brały czynny udział w zabawie, gdyż musiały zgadywać dźwięki w kolejności i udzielać poprawnych odpowiedzi. Za każdą taką odpowiedź otrzymywały punkt. Na koniec teleturnieju, dzieci te otrzymywały drobne nagrody rzeczowe. 

Jeśli chcielibyście obejrzeć jeszcze ten program w telewizji to od 2014 roku jest on emitowany w TVP ABC, gdzie ukazują się powtórki odcinków. 

komentarz 19 września 2021 przez użytkownika Gość

Oj taaaak czasy młodości a właściwie dzieciństwa się przypominajacrying

...