pytanie zadane 16 sierpnia 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 16 sierpnia 2019 przez użytkownika

Dzieci nasze szybko rosną i nie zdążymy się obejrzeć jak pójdą do szkoły, liceum, na studia czy do pracy, będą tworzyły własne związki i zakładały swoje rodziny. Wówczas kiedy już będziemy starszymi rodzicami, miło będzie powspominać dawne lata, kiedy byliśmy młodsi, a nasze dzieci takie malutkie. 

Pamiątką oczywistą są zdjęcia oraz nagrania wideo, o które teraz bardzo łatwo. Wyjmujemy telefon z kieszeni cyk i już, pamiątka jest. Natomiast prócz zdjęć można naszym dzieciom przygotować jeszcze różne inne pamiątki. Zobaczcie co to jest u nas. 

body i pierwsze rysunki dziecka

1. Ubranka, które dziecko nosiło w swoich pierwszych miesiącach życia.
Malutkie body, tyciutkie skarpetki, piękna maluśka sukieneczka czy garniturek dla niemowlaczka. Takie rzeczy pokazują nam jak czas szybko leci. Pamiętamy, że dziecko dopiero co wchodziło w body, a teraz jest już dorosłe. 

2. Pamiętnik, dziennik, notes pierwszych miesięcy, pierwszego roku życia.
U nas akurat dziennik, wypełniany dzień w dzień. Zapisywaliśmy w nim wszystko co warte było uwagi i wydarzyło się danego dnia. Bezcenna pamiątka i super wspomnienie dla rodziców czytających to po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach.

3. Pamiątkowy album dziecka
Takie albumy obecnie można kupić w każdej księgarni. Wpisuje się tam wszystkie najważniejsze informacje odnośnie porodu i pierwszych rzeczy dziecka np. pierwsza przespana noc, pierwsza kąpiel w domu, pierwsze odwiedziny gości itd. Do opisów załącza się zdjęcia. Jest to coś na zasadzie foto książki, którą sami wypełniamy. 

pamiątki dla dziecka

4. Pierwsza biżuteria.
I nie tylko jeśli chodzi o córki/dziewczynki. Może to być bransoletka, pozłacana zawieszka na gumeczce, kolczyki, łańcuszek... Wszystko co można nazwać biżuterią. 

5. Pamiątki z chrztu.
Czapeczka, szatka, ubranko, dokument poświadczający chrzest, no i świeca oczywiście. 

6. Pierwsze rysunki dziecka.
Jak widać nie muszą to być pamiątki wyłącznie z pierwszego roku życia dziecka. Można zbierać je przez cały czas. Pamiątkami, które zdecydowanie zbieramy później, czyli gdy dziecko ma 2, 3, 4 latka są rysunki. te pierwsze są najpiękniejsze i najważniejsze. 

pamiątki z pierwszego roku życia dziecka

7. Urodzinowe pamiątki.
Są to przede wszystkim karty urodzinowe z życzeniami, ale też nagrania wideo czy zdjęcia z roczku.

8. Akcesoria.
Są też rodzice, którzy zostawiają dziecku na pamiątkę pierwszy smoczek, pierwszą butelkę, pierwszy gryzak itd. 

9. Opaska ze szpitala
Opaska zakładana dziecku na rączkę zaraz po narodzinach. Jest to pierwsza bransoletka dziecka. Taką samą opaską nosi też mama dziecka. 

rzeczy na pamiątkę dla dziecka

Takie pamiątki są wspaniałym prezentem dla dziecka. Można mu go dać np. na 18-te urodziny, w prezencie ślubnym, gdy urodzi mu się dziecko lub po prostu bez okazji. Taka pamiątka jest bezcenna, wspomnienia schowane w pięknym kartonowym pudełku, trzymanym w szafie i czekającym na odpowiednią chwilę. Któż z nas nie chciałby takiego prezentu?

pamiątki dla córki

pamiątki dla syna

...