seohost
pytanie zadane 14 sierpnia 2019 w Kuchnia przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 14 sierpnia 2019 przez użytkownika

Drugie śniadanie jest tak samo ważne jak i pierwsze, które powinno być jedzone w domu przed wyjściem. Przygotowując je, przygotowujemy też śniadanie, które będziemy jeść w pracy, szkole. Dziś nie będą pisała o tym co zabrać na drugie śniadanie, ale skupię się na to w co je zapakować. 

Najbardziej powszechne obecnie są chyba woreczki śniadaniowe, papier śniadaniowy lub tzw. lunchboxy. Jednak w dobie filozofii zero waste, warto plastik zastąpić czymś innym, a takich rzeczy jest sporo. Sami się przekonajcie, zerkając na poniższą listę przedmiotów do pakowania śniadania

1. Pojemniki emaliowane, które sprawdzą się zawsze i wszędzie. Są ponadczasowe, a dzięki nowoczesnym wzorom i dekoracjom nigdy nie wyją z mody.

2. Pudełka metalowe, to oryginalne rozwiązanie, ale bardzo praktyczne. Mogą one być wykonane np. ze stali nierdzewnej.

metalowe pudełko na drugie śniadanie

3. Pojemniki tupperware, czyli silikonowe, plastikowe pojemniki, w których można umieszczać zarówno kanapki, jak i sałatkę, sos, a nawet zupę. Łatwo się je czyści i przechowuje, gdyż większość z nich się składa (gdy jest pusta oczywiście). 

plastikowy pojemnik na drugie śniadanie

4. Termos, do przechowywania ulubionej kawy, herbaty, albo zupy. Termos sprawdza się w miejscach, gdzie nie ma dostępu do mikrofalówki czy kuchni. Wówczas odkręcamy termos i mamy ciepły posiłek. 

5. Słoiki, szklane pudełka, po prostu. Mniejsze, większe. Przydają się szczególnie do sałatek czy lanchu'ów na bazie makaronu, kasz, ryżu. Są antyseptyczne i wielorazowe. Mogą być natomiast trochę ciężkie przy przenoszeniu i trzeba pamiętać, żeby nie rzucać torby z nimi w środku. 

6. Pojemnik po lodach, którego też można użyć jako pudełka na śniadanie i nie wydawać fortuny na specjalny lunchbox. Takie pudełka też mają ładne kolory.

7. Papierowa torebka, która nie jest szkodliwa dla środowiska (rozkłada się szybciej niż foliowy woreczek), a poza tym ładnie wygląda. 

8. Woskowijki, czyli bardzo modny ostatnio woskowany papier wielokrotnego użytku, w który zawija się kanapki. 

image

9. Folia aluminiowa, papier do pieczenia/śniadaniowy, w które owija się głównie kanapki.

Warto więc rozejrzeć się po domu i poszukać odpowiedniego dla siebie pudełka na drugie śniadanie. Nie zawsze, jak widać, musimy je kupować, nie zawsze musi być nowe. Czasem warto coś pokombinować, by nasze drugie śniadanie prezentowało się oryginalnie i tak też smakowało. 

...