1 odpowiedź

odpowiedź 22 lipca 2019 przez użytkownika

Oleju kokosowego nie trzeba używać wyłącznie w kuchni, do przyrządzania potraw z jego udziałem. Olej ten sprawdzi się również w kosmetyce. Wiele naturalnych produktów np. do ciała posiada w swoim składzie właśnie olej kokosowy. Trzeba też wiedzieć, że wiele z kosmetyków na jego bazie możecie przygotować samodzielnie w domu. 

Kosmetykiem, którego używamy przynajmniej dwa razy dziennie jest pasta do zębów. Ma ona zazwyczaj w swoim składzie wiele chemicznych składników, choć są również pasty naturalne. Jeśli macie chwilę czasu i chęci, to możecie też zrobić domową, naturalną pastę do zębów, na bazie oleju kokosowego. Do jej zrobienia przydadzą się dwa składniki:

- olej kokosowy w stanie stałym,

- soda oczyszczona

domowa pasta do zębów

Do czystego, wyparzonego słoiczka wkładamy olej kokosowy i sodę oczyszczoną w proporcji 1:1. 

soda oczyszczona z olejem kokosowym jako pasta

Całość dokładnie mieszamy, po czym zakręcamy słoiczek. 

pasta do zębów z oleju kokosowego i sody

Przechowujemy go w lodówce, by nie zmienił konsystencji na płynną (zwłaszcza latem). Gotową, domową pastę do zębów nakładamy na szczoteczkę do zębów (niewielką ilość) i szczotkujemy jak zwykłą pastą, z tym, że jeśli nie musicie nie płuczcie jamy ustnej na koniec. Pozwólcie składnikom działać. Natomiast jeśli nie lubicie takiego posmaku, to można lekko przepłukać zęby. 

pasta do zębów i antyperspirant w jednym

   _____________________________________________________________________

Co ciekawe pasta do zębów z oleju kokosowego, może pełnić też funkcję naturalnego antyperspirantu. Ma działanie bakteriobójcze i usuwa brzydki zapach spod pach. Wystarczy nabrać odrobinę pasty na palce i równomiernie rozsmarować pod pachami. 

   ______________________________________________________________________

Z oleju kokosowego można też zrobić balsam do ciała

...