pytanie zadane 25 czerwca 2019 w Kuchnia przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 25 czerwca 2019 przez użytkownika

Obecnie w sklepach spożywczych, wielkich dyskontach czy marketach możemy kupić herbatę liściastą o dowolnym smaku. Producenci zachęcają do zakupu poprzez kolorowe opakowania, dodanie kilku torebek czy gramów gratis, zapewniają, że liście herbaty pochodzą z naturalnych upraw itd. Nie mając do końca pewności jeśli chodzi o pochodzenie herbaty, możemy udać się do mniejszych sklepów lub herbaciarni i tam nabyć torebeczkę ulubionego rodzaju herbaty. Oczywiście cena jej będzie wyższa, ale razem z nią w parze idzie jakość. Tylko czy na pewno? 

Prawdziwość herbaty liściastej możemy sprawdzić pytając o pochodzenie sprzedawcę, kupując herbatę zawsze w tym samym miejscu, u sprawdzonego sprzedawcy, ale możemy też sprawdzić ją w domowej kuchni. 

By to zrobić wsyp kilka listków herbaty na papierową papilotkę do pieczenia muffinek. Następnie spryskaj liście herbaty wodą i odstaw na jakiś czas. 

herbata liściasta zielona spryskana wodą

Po kilku minutach np. po 5-10, a nawet 15, sprawdź co się stało z liśćmi. Jeśli widzisz to co na zdjęciu poniżej, czyli wygląd herbaty od początku prawie się nie zmienił, oznacza to, że herbata liściasta jest prawdziwa. Widzimy na zdjęciu niżej rozwinięte nieco liście zielonej herbaty oraz krople wody. 

nasączona wodą zielona herbata w liściach

Jeżeli po spryskaniu wodą liści herbaty i odstawieniu na ww czas, zauważysz jak liście puszczają kolor, farbują papilotkę, zostawiają plamy, oznacza to, że herbata jest sztuczna, sztucznie barwiona. Czysta prawdziwa herbata nie zostawia śladów

...