pytanie zadane 20 czerwca 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 20 czerwca 2019 przez użytkownika

Kremy i maści są obecnie używane przez nas codziennie. Warto więc wiedzieć czym się od siebie różnią, by w prosty sposób wiedzieć czego używamy. 

Czym się różni krem od maści? 

Krem zawiera w swoim składzie wodę oraz tłuszcze lub oleje, czasem mogą to być maści emulgujące połączone z np. jakimiś ziołami. Można je zrobić łącząc maść emulgującą, glicerynę, troszkę wody oraz suche zioła. Całość podgrzewamy około 3 godziny, po czym odciskamy przez materiał i przelewamy do naczynia. Wówczas następuje jego krzepnięcie. Kremy naturalne mają trwałość do kilku miesięcy.

Kremy stosuje się bezpośrednio na skórę, a wśród ich rodzajów możemy wymienić kremy:
- nawilżające,
- półtłuste,
- podkładowe,
- przeciwzmarszczkowe,
- anti age,
- sportowe,
- after sun,
- ochronne.

różnice między kremem a maścią

Maść - w odróżnieniu od kremu nie zawiera wody i jest bardziej tłusta. Poza tym maść nie wchłania się przez skórę, a jedynie tworzy na niej cienka warstwę. Można maść przygotować w domu mieszając np. wazelinę z ususzonymi ziołami i całość podgrzać około 2 godziny. Następnie wszystko się przecedza i przelewa do naczynia, by skrzepła. 

Maści działają:
- miejscowo, czyli tylko na naskórek,
- ogólnoustrojowo, czyli, że wnikają do krwi.

komentarz 29 września 2021 przez użytkownika Gość
Myślałam że to jest to samo. Bo jedno mazidło i drugie o podobnej konsystencji
komentarz 10 stycznia 2022 przez użytkownika Gość
Krem według mnie jest delikatniejszy jak się go rozsmarowuje, a maść taka bardziej lepka. Przynajmniej ja mam takie odczucia gdy stosuje na skórę
...