seohost
pytanie zadane 28 maja 2019 w Dom i ogród przez użytkownika
Mam wąskie miejsce między szafą a ścianą. Jak mogę je zagospodarować?

1 odpowiedź

odpowiedź 28 maja 2019 przez użytkownika

Obecnie panuje moda na zagospodarowywanie każdej, nawet najmniejszej przestrzeni w swoich domach czy mieszkaniach. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza w budynkach, gdzie znajdują się małe pokoje, kuchnie czy łazienki. Dobrze jest wówczas wykorzystać praktycznie każdą wolną przestrzeń, by zmieścić się ze wszystkimi przedmiotami. 

Często dzieje się tak, że po urządzeniu np. dziecięcego pokoju w niezbędne meble, zostaje nam wąskie miejsce, które jakoś byśmy chcieli wykorzystać, może coś przestawić, dosunąć, odsunąć, a może dać tam jeszcze jakiś mebel... Jeśli borykacie się z takim właśnie problemem to pokażę jak go rozwiązać.

Też niedawno miałam problem z zagospodarowaniem wąskiej przestrzeni w pokoju. Początkowo stały tam jakieś pudełka, kartony, potem miałam podwieszane półki z materiału, aż w końcu zdecydowałam się na coś bardziej eleganckiego. Kupiłam półeczki, które normalnie wiesza się mniej więcej na środku ściany w rogu. Jest to tzw. narożny wiszący regał mocowany do ściany na kołki. Kupiłam chyba dwa takie komplety półeczek i postanowiłam postawić je w takie właśnie wąskie miejsce. Uzupełniłam tym samym pustą wąską przestrzeń od podłogi aż do wysokości szafy, czyli około 2 m. Na szerokość i głębokość półeczki miały wymiar 25 x 25 cm, czyli jak widać wolna przestrzeń była bardzo wąska. Regał ustawiony w to miejsce wygląda tak:

wąski regał 25 x 25 cm

Ponieważ wąski regał znajduje się w pokoju dziecka, ustawione są na nim głównie zabawki, gry, puzzle, książki, klocki itp. Od dołu prezentuje się on tak:

regał wypełniony puzzlami, książkami i zabawkami grającymi

Zaś od góry tak:

regał wąski z grami i książkami

Jak widać miejsce na szafie też jest wykorzystane. My układamy tam gry i puzzle z małymi elementami, żeby się gdzieś niżej nie zapodziały. 

...