pytanie zadane 28 maja 2019 w Zdrowie i uroda przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 28 maja 2019 przez użytkownika

Hybrydy, czyli paznokcie pomalowane przy użyciu lakierów hybrydowych i lampy UV lub LED. Właściwie samo słowo hybryda odnosi się do samego lakieru, który jest polimerowy, ma intensywne barwy i jest bardzo trwały. Jego konsystencja jest początkowo płynna, ale pod wpływem działania lampy utwardza się i zmienia w stałą. Poniżej opiszę krok po kroku jak pomalować sobie paznokcie hybrydami samodzielnie w domu. 

Krok 1
Najpierw musimy zmatowić pilniczkiem płytkę paznokciową oraz odepchnąć skórki za pomocą np. drewnianego patyczka. Wcześniej możemy też w razie potrzeby skrócić i wypiłować paznokcie.

zmatowione i wypiłowane paznokcie 

Krok 2
Teraz należy odtłuścić płytkę paznokcia za pomocą odtłuszczacza, nazywanego też Primer. 

odtłuszczanie paznokci primerem

Krok 3
Teraz pora na nałożenie bazy pod lakier hybrydowy. Jest to tzw. lakier bazowy stosowany, gdy do malowania paznokci potrzebne jest użycie lampy UV lub LED. Po nałożeniu bazy, umieszczamy dłoń w lampie na około 30-60 sekund (w zależności od tego jak napisał producent na opakowaniu dla danej lampy).

nakładanie bazy pod lakier hybrydowy

utwardzanie bazy uv w lampie

Krok 4
Za pomocą wybranego koloru lakieru hybrydowego, nakładamy pierwszą warstwę lakieru na paznokcie. Pamiętać należy, że pierwsza, jak i kolejne warstwy lakieru muszą być nakładane cienko. Lepiej nałożyć 3-4 warstwy cieniej, niż jedną grubą warstwę. Powiem jeszcze, że lakiery w ciemniejszych kolorach potrzebują nałożenia 1-2 warstw, gdzie lakiery jaśniejsze, pastelowe potrzebują 3-4 warstw, by ładnie pokryć powierzchnię paznokcia. 

pierwsza warstwa lakieru hybrydowego na paznokciach


Krok 5
Po pomalowaniu utwardzamy lakier w lampie. Trwa to około 2-3 minut (w zależności od tego jak producent zalecił na opakowaniu dla danej lampy). 

utwardzanie lakieru hybrydowego w lampie UV

Krok 6
Teraz ponownie powtarzamy krok 4 i 5, nakładając tym samym drugą warstwę lakieru i utwardzając ją w lampie. 

druga warstwa lakieru hybrydowego

Krok 7
Na koniec nakładamy top, czyli warstwy zabezpieczającej trwałość lakieru. Top może być błyszczący lub matując. Używamy takiego jaki wolimy dla uzyskania pożądanego efektu. 

nakładanie topu na hybrydy

Krok 8
Ponownie utwardzamy top w lampie UV lub LED przez około 2-3 minuty (w zależności od czasu jaki podał producent). 

Gotowe, zrobione w domu paznokcie hybrydowe wyglądają tak:
paznokcie hybrydowe zrobione w domu

hybrydy domowym sposobem

Lakier hybrydowy jest bardzo trwały i może się utrzymać na paznokciach około 2-3 tygodni. Po tym czasie często będzie tak, że zacznie nam odpryskać lub po prostu urosną nam paznokcie i całość nie będzie dobrze wyglądała. Wówczas będzie trzeba usunąć hybrydy

...