pytanie zadane 28 maja 2019 w Filmy i seriale przez użytkownika
Co polecacie?

1 odpowiedź

odpowiedź 28 maja 2019 przez użytkownika

Bajki to jedna z rzeczy, które nasze dzieciaki uwielbiają. Mogłyby oglądać je całymi dniami, bez przerwy. Wiem, że są wśród nas rodzice, którzy są zwolennikami bajek, ale są też tacy, którzy bajek zakazują całkowicie. Ja jestem rodzicem, który stara się to wszystko wypośrodkować. Nie neguję, nie krytykuję, nie nakazuję tego co mają robić inni. Każdy rodzic powinien sam decydować o rozrywkach dla swoich dzieci. Wracając do tematu bajek edukacyjnych puszczanych w telewizji to poniżej podam moją listę takich bajek. Często oglądam je razem z dzieckiem i powiem szczerze, że bardzo mi się one podobają i sama mogę się z nich czegoś nauczyć. Poznajcie moje typy (kolejność jest przypadkowa):

1. Blaze i mega maszyny
To bajka, która uczy zasad działania fizyki. Są tu różnego rodzaju pojęcia fizyczne, ale również mechatroniczne i motoryzacyjne, oprócz naturalnie wątków bajkowych. Wbrew pozorom nie jest to bajka przeznaczona wyłącznie dla chłopców. Emitowane w PULS2. 

2. Psi Patrol
Bajka ucząca zasad pomocy, wspierania się wzajemnie, działania w grupie. Poza tym w bajce każdy pies ma jakiś pojazd, więc uczy ona przynależności do danego zadania. Emitowana w PULS2. 

3. Masza i Niedźwiedź
To chyba najbardziej znana bajka wśród dzieci, szczególnie tych młodszych. Przedstawia energiczną, choć nieznośną dziewczynkę - Maszę oraz cierpliwego niedźwiedzia i ich przygody. Za co lubię tę bajkę? Za to, że każdy odcinek kończy się morałem. Emitowana w TVP ABC. 

4. Krecik i panda
To bajka o wielkiej przyjaźni. Pokazuje, że choćby nie wiem co się działo, stało, wydarzyło, prawdziwi przyjaciele zawsze mogą na sobie polegać. Emitowana w TVP ABC.

5. Hugo, co to znaczy? 
Bajka, w której nie ma zbyt wielu rysunków i szybko przeskakujących elementów jak w większości bajek. Na ekranie pokazują się tylko niezbędne elementy. Bajka pozwala odpowiadać na wiele trudnych pytań, trudnych nie tylko dla dzieci. Emitowana w JIM JAM.
W linku wersja po angielsku, po polsku nie znalazłam.

6. Gryzmołki Gryzmołka
To krótka bajeczka, dzięki której nieco starsze dzieci mogą nauczyć się rysowania zwierząt, zabawek, roślin itp. Gryzmołek rysuje po jednym elemencie, dzięki czemu dzieci mogą rysować razem z nim przed ekranem. Później można się tak samo z dzieckiem bawić, gdy np. jesteśmy w poczekalni lub w podróży. Emitowana w JIM JAM.
W linku bajka w wersji angielskiej.

7. Barney i przyjaciele
Bajka rozwijająca wyobraźnię. Wesołe i edukacyjne przygody gromadki dzieci i zabawki dinozaura o imieniu Barney, który zmienia swoje wymiary i z maskotki staje się duży. Uczy się z dziećmi, a na koniec zawsze pamięta o swoich przyjaciołach. Emitowana w JIM JAM.

8. Pan Toti
Bajeczka o rozwijaniu swojej wyobraźni, ale też o tym, by uważać na osoby, które kłamią czy nas oszukają w różny sposób. Emitowana w TVP ABC.

...