pytanie zadane 13 maja 2019 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 13 maja 2019 przez użytkownika

Obecnie na rynku jest wielu producentów mebli do domu, niekoniecznie z Polski. Choć dookoła da się słyszeć, że przoduje zwłaszcza jeden ich producent z dalekiej północy, to warto jednak się rozejrzeć i zobaczyć jak wielu dobrych specjalistycznych firm meblarskich mamy obok siebie. Polskie firmy meblowe mają obecnie tak duży wybór wzorów, kolorów, fasonów i kształtów mebli, że nasze gniazdko możemy urządzić po swojemu, w jedynym, niepowtarzalnym stylu. 

Zerknijcie na poniższą listę polskich producentów mebli. Jest ich jak widać sporo, a oferta jest bardzo bogata, przystępna cenowo i bardzo dobra jakościowo. Często materiały do wykonania mebli pozyskiwane są z krajowych zasobów np. drzew (dąb, olcha, sosna) czy firm produkujących materiały np. na obicia kanapowe.

Firmy przedstawione są w kolejności alfabetycznej.

1. AGATA MEBLE
To chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm meblowych w Polsce. Produkuje zarówno stoły, łóżka, komody, biurka, szafy, szafki, jak i akcesoria do wystroju wnętrz, lampki. Firma istnieje od 1952 roku (wówczas nosiła nazwę Bytomskie Fabryki Mebli) i do dziś bardzo się rozrosła i rozsławiła. Ma już 26 salonów w całej Polsce.

2. BLACK RED WHITE - BRW
Kolejna bardzo znana w Polsce firma meblarska. Prócz wyposażenia i dodatków do domów i mieszkań, firma BRW produkuje również akcesoria ogrodowe jak m.in. huśtawki, leżaki czy krzesła. Firma ta istnieje od ponad 25 lat, a konkurencyjne ceny sprawiają, że jest bardzo polecaną firmą wśród klientów, którzy produkty mogą kupić 75 salonach firmowych i 356 punktach partnerskich. Meble BRW mogą kupić też mieszkańcy 55 krajów poza Polską. 

3. BODZIO
Fabryka mebli BODZIO to również znana polska marka meblowa. Działalność rozpoczęła już w 1985 roku przez rodzinę Szewczyków. Ta rodzinna firma rozrosła się dziś do takiej skali, że posiada 320 salonów meblowych w całym kraju, zatrudniających ponad 2300 pracowników. W ofercie mebli BODZIO znajdują się nie tylko meble do domowego wystroju wnętrz, ale również meble do biur czy do hoteli i pensjonatów. 

mała kuchnia

4. CAYA DESIGN
To w stu procentach polska firma meblarska, zajmująca się produkcją mebli oryginalnych pod względem stylu, jak i o atrakcyjnym wzornictwie. Wszystkie meble są inspirowane przede wszystkim designem włoskim. Meble są utrzymane w nowoczesnym wyglądzie, harmonii i elegancji. 

5. COM40 - FABRYKA COMFORTY
Firma ta produkuje meble tapicerowane, głównie sofy. Są one tworzone przez ponad 4000 pracowników. Produktem kojarzonym z tą firmą są również materace tworzone specjalnie pod klienta i jego wymagania. 

6. GALA COLLEZIONE - FABRYKA MEBLI
Firma obecnie posiada cztery zakłady produkcyjne w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie pracuje ponad 700 osób. Firma produkuje meble tapicerowane wysokiej jakości. Sprzedawane są one nie tylko w Polsce, ale również w Bułgarii, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Czechach, Litwie, Łotwie, Izraelu i Kanadzie.

7. GAWIN MEBLE
Ta mała rodzinna firma, założona w 1992 roku, dziś rozrosła się na dużą skalę. W ofercie znajdują się sofy, kanapy, narożniki, fotele czy zestawy mebli, które można kupić na terenie całego kraju. 

8. NOWY STYL GROUP
Firma istnieje od 1990 roku i zajmuje się produkcją mebli biurowych oraz przeznaczonych do użyteczności publicznej. Produkty meblarskie firma sprzedaje w kraju oraz w szesnastu innych krajach Europy. Wyposażenie np. kin, stadionów, biur, sal konferencyjnych czy sportowych zawdzięczamy m.in. tej właśnie firmie.

9. IDŹCZAK MEBLE
Na rynku istnieje od 1989 roku i dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży meblarskiej jest dziś coraz bardziej znana. Firma produkuje wysokiej jakości meble zarówno do sypialni, salonu, pokoju dziecięcego, młodzieżowego, jak i meble do jadalni czy kuchni. Meble można kupować oddzielnie, bądź w zestawach. 

pokój dziecięcy

10. KLER
Prestiżowa firma produkująca od ponad 45 lat meble głównie skórzane, choć w ofercie znajdują się też komody, witryny i stoliki. Pierwsze modele sof, które są produkowane do dziś w niezmienionej wersji, zostały opracowane już w 1974 roku. W 1991 pierwszym natomiast powstał pierwszy salon KLER.

11. LIBRO FABRYKA MEBLI
Fabryka ta od 1990 roku w trzech zakładach produkcyjnych wytwarza tapicerowane meble wysokiej jakości. Firma prócz tego, że charakteryzuje się nowoczesnością, posiada też atrakcyjne ceny swoich produktów. Można zakupić je zarówno na polskim jak i niemieckim rynku meblarskim. 

12. VOX
To również bardzo znana marka polskich mebli. Od 1989 roku firma produkuje unikatowe meble, które są rozwiązaniem do każdego wnętrza. Meble te nie są tylko wygodne, ale dopasowują się do stylu domu (podłóg, ścian, wystroju). Produkty można kupić w sklepach na całym świecie.

13. MEBLOMARK
To firma z wieloletnią tradycją w tworzeniu tapicerowanych mebli. Swoje początki miała już w 1965 roku, gdzie zajmowała się nią wówczas rodzina założycieli państwa Daszczyk. Obecnie firma się rozrosła i pracuje w niej teraz około 240 osób. Prócz mebli tapicerowanych firma wytwarza również materace medyczne. 

14. PAGED MEBLE S.A.
Początki przygody z wytwarzaniem mebli sięgają tu aż roku 1881. Firma prócz wykonywania mebli do wyposażania domów i mieszkań, zajmuje się również wytwarzaniem ich na potrzeby biur, kawiarni, hoteli, restauracji i przestrzeni użyteczności publicznej. W samej Polsce, nie wspominając, że firma obecna jest na całym świecie, posiada ona 250 sklepów, w których można zaopatrzyć się w owe meble. 

15. MEBLE WÓJCIK
Kolejna znana polska marka meblarska, działająca od 1986 roku. Głównym kierunkiem produkcji mebli są meble skrzyniowe przeznaczone do samodzielnego montażu. W ciągu tygodnia 1500 pracowników czuwa nad wyprodukowaniem 50 000 sztuk mebli. W ofercie znajdują się m.in. biurka, bieliźniarki, garderoby, komody, ławki, łózka, regały, szafki, witryny i akcesoria uzupełniające. 

16. SZYNAKA MEBLE
Rodzinna firma założona w 1957 roku obecnie posiada sześć wielkich zakładów produkcyjnych. Na ich halach produkuje się meble do takich pomieszczeń jak: kuchnie, jadalnie, salony, sypialnie, pokoje dziecięce, biura i gabinety. 

Jeśli znasz jakąś polską firmę, której nie ma na liście, pisz w komentarzach to się dopisze.

komentarz 13 maja 2019 przez użytkownika Gość
Swarzędzkie meble oraz Adrianna meble jeszcze bym dodał
komentarz 29 grudnia 2019 przez użytkownika Gość
Ja osobiście mam meble w pokoju z Agaty meble a w kuchni z Bodzia. Kupowałem jak najtańsze ale też żeby nie były jakieś najgorszej jakości i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony. Wogole widać że sporo mamy rodzimych producentów mebli chyba dlatego że mamy tak dużo lasów w Polsce i moze dzięki temu mają dużo surowca dostępnego na miejscu.
komentarz 1 listopada 2021 przez użytkownika Gość
Też wiedziałem że mamy dużo firm meblarskich. Z czego pamiętam jesteśmy trzecim lub czwartym producentem mebli na świecie.

Aha i ciekawostka, com40 ma też fabrykę w USA.
...