pytanie zadane 10 maja 2019 w Różne przez użytkownika

domek z kartonu do zabawy dla dzieci

1 odpowiedź

odpowiedź 10 maja 2019 przez użytkownika

Wyposażając dom czy mieszkanie w nowe meble, sprzęty AGD lub inne większe przedmioty, na pewno zostają wam różne kartonowe opakowania. Można je wykorzystać na różne sposoby m.in. robiąc z nich domek z kartonu

Ja swój zrobiłam z kartonu, w którym była zjeżdżalnia dla dzieci. Jest on nieco wąski, ale najważniejsze, że dziecko się w nim mieści i lubi w nim się bawić. Karton ma kształt prostopadłościanu. 

Pierwsze co w nim zrobiłam to za pomocą nożyka do papieru, wycięłam drzwi, a następnie okna i dach. Z dachu wycięłam przednią i tylną ścianę, tak by zostały tylko boki, które następnie ze sobą skleiłam taśmą. W dachu zrobiłam dziurki śrubokrętem, a potem do każdej z nich włożyłam ledową lampkę z choinkowego łańcucha. Pudełeczko z bateriami wkleiłam do środka domku, by dziecko mogło sobie zapalać w nim światło. Widać to na poniższym zdjęciu. 

domek z kartonu

lampki ledowe na dachu z kartonu

lampki led w domku z kartonu

Na dach można położyć kocyk, żeby światło w nim było bardziej widoczne. 

Dookoła drzwi i okien narysowałam ramkę mazakiem, a w oknach zawiesiłam firanki. 

firanki w domku z kartonu

firanki w domku z kartonu

A tu wnętrze domku z kartonu:

domek do zabawy widziany od środka

I jeszcze jedno okienko na koniec.

okno w tekturowym domku

komentarz 20 czerwca 2021 przez użytkownika Gość
Fajny, muszę taki dzieciakom  zrobić. Niedługo będziemy kupowali nową lodówkę, więc karton będzie idealny. Właściwie to chyba taki sam jak w tym poradniku.
...