pytanie zadane 8 maja 2019 w Geografia przez użytkownika
Gdzie znajdują się tzw. wyspy miłości?

1 odpowiedź

odpowiedź 8 maja 2019 przez użytkownika

Natura potrafi nas zaskakiwać, nie raz się o tym przekonałam. Potrafi nas również zadziwiać i tworzyć przepiękne krajobrazy, kontynenty, wyspy i różne inne rzeczy. Dziś opiszę Wam jakie wyspy w kształcie serca stworzyła ona na świecie. Wszystkie powstały naturalnie, bez ingerencji człowieka. Czyż nie są wspaniałe? 

Chorwacja - Wyspa Galešnjak
Inaczej mówi się na nią Wyspa Miłości, Wyspa Zakochanych i leży na Adriatyku. Jest to prywatna własność rodziny Jureško, która zajmuje się na niej hodowlą królików i dzikich gołębi. Powierzchnię wyspy porastają dzikie rośliny i drzewa oliwne oraz figowe. Wyspę można zwiedzać oraz organizować na niej spotkania czy też przyjęcia.
Wzniesiona jest ona na 36 m n.p.m. (najwyższy szczyt). 
Długość - 1,55 km
Powierzchnia - 0,132 km2

Zdjęcie wyspy Galešnjak

Australia - Heart Reef
Zwana też Rafą Serca. Jest ona częścią Wielkiej Rafy Koralowej i została właśnie z niej stworzona. Jest ona pod ochroną, dlatego zobaczyć można ją wyłącznie w lotu ptaka. Należy ona do regionu Whitsundays. 

Fidżi - Tavarua
Otoczona jest ona rafą koralową i należy do Republiki Fidżi. Wyspa jest własnością prywatną i należy do członków obozu surfingowego. Na wyspę mogą przyjechać, a właściwie przypłynąć, turyści wyłącznie na zaproszenie. Co roku dla nich odbywają się tu zawody surfingowe, znane na całym świecie. Oprócz surfingu można tu uprawiać również wędkarstwo sportowe, nurkowanie czy kajakarstwo. Wyspa jest resortem samym w sobie, gdzie można również popływać w basenie czy poddać się relaksacyjnemu masażowi. Ma ona również własną stronę internetową
Powierzchnia - 120 000 m2

Zdjęcie wyspy Tavarua

Polinezja Francuska - Tupai
Jest to niezamieszkana wyspa koralowa, a właściwie atol przypominająca ramkę w kształcie serca. Znajduje się ona na Oceanie Spokojnym. Leży niedaleko Bora-Bora. Mówi się też na nią Motu Iti (Mała Wyspa). Mimo, że jest niezamieszkana, znajduje się na nie lądowisko dla samolotów, ponieważ na kilka miesięcy w roku, przypływają tu hodowcy palm kokosowych, którzy zbierają głównie koprę z kokosów.
Wyspa ta składa się z dwóch lagun: wewnętrznej i zewnętrznej wąskiej oraz z długim pierścieniem skał, który jest zamknięty. 
Powierzchnia - 11 km2 

Zdjęcie wyspy Tupai

Polinezja Francuska - Moorea
Wyspa ta przypomina kształtem serce, ale nie jest ona idealnym sercem. Leży na Oceanie Spokojnym 17 km od Thaiti. Otaczają ją koralowce. Wyspa kiedyś nosiła nazwę Aimeho.  Wyspa ta jest zamieszkana i mieszka na niej ponad 16 000 mieszkańców. Mieszkańcy mogą poruszać się między innymi wyspami archipelagu za pomocą łodzi lub lokalnych połączeń lotniczych. 
Powierzchnia- 134 km2

Zdjęcie wyspy Moorea

Indie - Netrani
Wyspa zwana jest Wyspą Kształtu Serca lub Wyspą Gołębi. Leży ona na Morzu Arabskim. Nie jest ona zamieszkana przez ludzi, a zgodnie z nazwą mieszkają na niej gołębie oraz dzikie kozy. Na wyspę organizowane są wycieczki (wyłącznie za pozwoleniem), głównie dla chcących ponurkować. Tutejsze, otaczające wyspę wody, obfitują w różność zwierząt i roślin morskich, w tym wspaniała rafa koralowa. 
Wyspa niegdyś była miejsce do ćwiczeń dla floty indyjskiej, gdzie do dziś można spotkać kratery i niewybuchowe pociski bombowe. 

Zdjęcie wyspy Netrani

Australia - Makepeace Island
Wyspa ta znajduje się na rzece Noosa. Wcześnie nosiła nazwę Wyspa Świni. Jest ona własnością prywatną założycieli Virgin Australia, czyli znanego Richard'a Branson'a oraz Brett'a Godfrey'a. Jednak mimo to mogą na nią przyjeżdżać goście, którzy mają do dyspozycji trzy wille oraz cztery domki bali, a także kort tenisowy, teatr, basen, kryty bar i jadalnia. 
Początkowo wyspa należała do Hannah Makepeace, która była jej opiekunką. Gdy zmarła wyspę przejął ją artysta Brian Spencer i nazwał ją nazwiskiem Hannah na jej cześć. Od 2013 roku jest ona własnością obecnych właścicieli. Posiada własną stronę internetową.

Zdjęcie wyspy Makepeace Island

USA - Petre Island
Wyspa ta znajduje się na jeziorze Mahopac i jest oddalona o 75 km od Nowego Jorku i należała do architekta Frank'a Lloyd'a Wrighta. Znajduje się tu rezydencja o powierzchni 550 km2, w której znajduje się 7 sypialni, 3 łazienki, basen i kort tenisowy, a także lotnisko dla śmigłowca. 

Zdjęcie wyspy Petre
 

komentarz 29 lutego 2020 przez użytkownika Gość

W sam raz żeby jechać tam na walentynki z ukochanym heart

komentarz 20 czerwca 2021 przez użytkownika Gość
A są Państwa w kształcie serca?
...