pytanie zadane 29 kwietnia 2019 w Multimedia/RTV przez użytkownika Gość

Zakupiłem sobie telefon model myPhone Q-Smart i mam problem z odebraniem połączeń gdy ktoś do mnie dzwoni. Wyświetla się okienko że ktoś dzwoni i na środku taka biała słuchawka którą jak naciskam to nic się nie dzieje. jak telefon mam odblokowany to mogę odebrać, ale jak wygaszacz jest wlączony to nie. Heeelp.

1 odpowiedź

odpowiedź 29 kwietnia 2019 przez użytkownika

W telefonach na Androidzie odbieranie połączeń telefonicznych, może się od siebie trochę różnić. Wszystko zależy do marki, modelu smartfona czy wersji samego systemu Android. Ponadto sposób odbierania jest inny, gdy ekran telefonu nie jest wygaszony.

W Twoim konkretnym przypadku w telefonie myPhone Q-Smart (na marginesie polskiej firmy), odbieranie telefonu, gdy ekran jest wyłączony jest dość specyficzne.

Aby odebrać rozmowę, należy przycisnąć palcem siwą słuchawkę na środku i przytrzymać. Wyświetlą się dwie słuchawki po bokach - czerwona po lewej i zielona po prawej.

odbieranie telefonu z myphone q-smart

Gdy chcesz odebrać rozmowę przesuwasz palcem w prawo na zieloną słuchawkę. Natomiast jeśli chcesz odrzucić połączenie, przesuwasz palcem w lewo na czerwoną słuchawkę.

Dlaczego trzeba bawić się w przesuwanie? Jest to swego rodzaju zabezpieczenie przez przypadkowym odebraniem rozmowy, gdy mamy zablokowany telefon. Gdy jest te przesuwanie, raczej ciężko przypadkowo odebrać telefon, nosząc go np. w kieszeni.

Oczywiście, tak jak wcześniej wspominałem, co model smartfona, to inny sposób odbierania rozmów telefonicznych.

Np. w Samsung J3 (i pewnie w wielu podobnych modelach tej firmy), gdy mamy zablokowany wyświetlacz, od razu wyświetlają się dwie kolorowe słuchawki, ale trzeba je przesunąć w odpowiednią stronę, aby odebrać lub odrzucić rozmowę:

odbieranie i odrzucanie rozmów w telefonie samsung

komentarz 7 stycznia 2020 przez użytkownika Gość
Też mam tego myfone q-smarta i muszę przyznać że czasami jak tel jest wygaszony i ktoś dzwoni to te przesuwanie nie działa żeby odebrać lub odrzucić rozmowę. Przyciskam i przeciągam palcem i tak jakby nie chciał zaskoczyc. Rozwiązaniem na tą przypadłość jest po prostu uruchomienie smartfona ponownie. I potem jest wszystko ok.

Widocznie system android musi się jak to każdy system odświeżyć ;)
...