pytanie zadane 13 kwietnia 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 15 kwietnia 2019 przez użytkownika

Styl grunge istnieje nie tylko w modzie, ale również w muzyce. Dziś natomiast skupimy się na modowym znaczeniu tego stylu. Pierwszym projektantem na świecie, który wprowadził ten styl był Marc Jacobs. W Polsce styl ten zaczął propagować projektant mody, stylista fryzur i tancerz Robert Kupisz (obecnie juror w programie Dance, Dance, Dance). Cały styl nawiązuje to muzyki rockowej, która rozwinęła się w latach 80. w Stanach Zjednoczonych, ale szczególnie w Seattle. Samo słowo "grunge" tłumaczy się jako "brudny"

Styl ubierania się na grunge to ubieranie się w ponadczasowe, ale codzienne ubrania, które mają podkreślać figurę, ale mają też być luźne. Artystą muzycznym, który zaczął propagować ten styl na początku lat 90. był Kurt Cobain z zespołu Nirvana. Nosił on zazwyczaj jeansy, luźny sweter i trampki. Do tego stylu zaliczyć też można luźne t-shirty, koszule w kratkę czy bojowe buty, czyli martensy. Włosy w tym stylu również układały się w nieład. 

Jeśli chodzi o akcesoria stylu grunge, czyli np. o biżuterię to noszono chokery, kolczyki z obręczą, kapelusze, dzianinowe torby na długim sznurku i ciemna szminka na ustach. Poniżej na zdjęciu przykładowy choker.

tasiemka na szyję czoker choker

komentarz 20 czerwca 2021 przez użytkownika Gość
nawet fajny ten styl
...