seohost
pytanie zadane 11 kwietnia 2019 w Kuchnia przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 11 kwietnia 2019 przez użytkownika

Muffinki nie muszą być zawsze podawane w papierowych papilotkach. Można podawać je w czymś bardziej oryginalnym np. w waflach do lodów. W taki sposób będą one prezentować się inaczej niż tradycyjnie i zaskoczą gości, szczególnie tych najmłodszych. Niby lody, a jednak ciasto. Zróbcie je jeśli chcecie spróbować innego rodzaju babeczek. A przy okazji nie musicie wyrzucać potem papilotek, bo wafelek zjecie. 

Składniki:

- ciasto na muffinki,

- 10-12 sztuk wafli do lodów.

Wykonanie:

Ciasto przygotowujemy zgodnie z przepisem w linku. Ja zrobiłam jasne ciasto, podzieliłam je na dwie części i do jednej z nich dodałam kakao. Następnie łyżką nakładałam porcję ciemnego i porcję jasnego ciasta do wafli na lody. 

ciasto na babeczki w waflach do lodów

Całość pieczemy tak samo jak piecze się babeczki. Po tym czasie muffinkowe lody wyglądały tak:

babeczki upieczone w waflach do lodów

Jak widać w niektórych waflach dałam za dużą ilość ciasta i ono z nich wypłynęło, co jednak nie oznacza, że jest ono nie dobre. Na drugi raz dam go mniej i wy też tak zróbcie. Na wierzch lodowych babeczek możecie dać bitą śmietanę, krem lub lukier wg. uznania. 

Po przekrojeniu babeczki w waflu na pół wygląda on tak:

ciasto w waflu po lodzie

Jak widać ciasto nie jest surowe, nie ma zakalca, wszystko idealnie się upiekło. Polecam wykonanie takich babeczek również Wam. 

...