pytanie zadane 11 kwietnia 2019 w Kuchnia przez użytkownika
otagowane ponownie 2 marca 2020 przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 11 kwietnia 2019 przez użytkownika
edycja 15 września 2023 przez użytkownika

Muffinki nie muszą być zawsze podawane w papierowych papilotkach. Można podawać je w czymś bardziej oryginalnym np. w waflach do lodów. W taki sposób będą one prezentować się inaczej niż tradycyjnie i zaskoczą gości, szczególnie tych najmłodszych. Niby lody, a jednak ciasto. Zróbcie je jeśli chcecie spróbować innego rodzaju babeczek. A przy okazji nie musicie wyrzucać potem papilotek, bo wafelek zjecie. 

Składniki:

- ciasto na muffinki,

- 10-12 sztuk wafli do lodów.

Wykonanie:

Ciasto przygotowujemy zgodnie z przepisem w linku. Ja zrobiłam jasne ciasto, podzieliłam je na dwie części i do jednej z nich dodałam kakao. Następnie łyżką nakładałam porcję ciemnego i porcję jasnego ciasta do wafli na lody. 

ciasto na babeczki w waflach do lodów

Całość pieczemy tak samo jak piecze się babeczki. Po tym czasie muffinkowe lody wyglądały tak:

babeczki upieczone w waflach do lodów

Jak widać w niektórych waflach dałam za dużą ilość ciasta i ono z nich wypłynęło, co jednak nie oznacza, że jest ono nie dobre. Na drugi raz dam go mniej i wy też tak zróbcie. Na wierzch lodowych babeczek możecie dać bitą śmietanę, krem lub lukier wg. uznania. 

Jak widać ciasto nie jest surowe, nie ma zakalca, wszystko idealnie się upiekło. Polecam wykonanie takich babeczek również Wam. 

komentarz 20 czerwca 2021 przez użytkownika Gość
O, nie spodziewałam się w wafelkach, ciekawe podejście :D
...