pytanie zadane 11 kwietnia 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 11 kwietnia 2019 przez użytkownika

W sklepach znajdziemy różne rodzaje pasków do spodni. O ile z tymi np. materiałowymi, parcianymi nie będziemy mieć większego problemu, żeby je skrócić, o tyle ze skórzanym mogą być większe kłopoty. 

W ogóle dobrze jest kupować pasek dłuższy, a zwłaszcza jeśli kupujemy go dla kogoś, a nie dla siebie. Nie mamy wtedy problemu, że będzie zbyt krótki. Natomiast jeśli okaże się za długi to można go w bardzo prosty sposób skrócić i wówczas będzie on idealny. Zaraz pokażę Wam jak skrócić pasek skórzany

Paski skórzane najczęściej w okolicach klamry mają śrubę mocującą. Należy ją odkręcić za pomocą odpowiedniego śrubokręta, a potem zdjąć klamrę. Teraz odmierzamy dokładnie odpowiednią do przycięcia długość i skracamy o nią pasek za pomocą nożyczek. Pamiętamy o długości klamry. Pasek musi zapinać się na środkową dziurkę, wówczas będziemy mieli jeszcze pole manewru do ściśnięcia lub poluzowania paska. 

skracanie paska od spodni

Wyznaczamy miejsce na dziurkę (pamiętając o odpowiedniej odległości od krawędzi) i robimy otwór taki duży, żeby przeszła przez niego śruba. Otwór można zrobić dziurownicą lub wiertarką (a jeśli nie mamy takich narzędzi zróbmy to za pomocą śrubokręta lub noża). Całość skręcamy odkręconą na początku śrubką. Oczywiście obcinanie wykonujemy po tej stronie paska, gdzie znajdowała się klamra. 

Jeżeli sami nie macie odwagi lub odpowiednich narzędzi, by skrócić pasek od spodni, zawsze możecie poprosić o to w galanterii, w której kupiliście pasek. W takich specjalnych firmowych sklepach pasek skrócą Wam w kilka minut i przeważnie nic za to nie zapłacimy. 

...