seohost
pytanie zadane 3 kwietnia 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 3 kwietnia 2019 przez użytkownika

Trencz to nic innego jak płaszcz, który w zależności od materiału z jakiego jest zrobiony, można nosić każdą porą roku. Trencz jest przeważnie w kolorze beżu. 

Jego elementy charakterystyczne to:

- dwurzędowe zapięcie, czyli, takie które posiada guziki w dwóch rzędach,
- duże klapy,
- sprzączki najczęściej przy rękawach,
- pagony,
- kieszenie,
- szeroki pasek z dużą klamrą. 

trencz płaszcz

Moda na trencz zapanowała wraz z wojną, ponieważ początkowo były one tworzone dla armii brytyjskiej. Pierwsze trencze szył Thomas Burberry, znany do dziś sukiennik angielski, założyciel ekskluzywnej marki Burberyy. Trencze powstały już w 1901 roku, kiedy to Burberry wykonywał je ze stworzonej przez siebie gabardyny, czyli mocnej wełnianej tkaniny. Materiał ten chronił od wiatru i deszczu, a jego długość sięgała kostek. Wówczas nosili go wyłącznie mężczyźni, co widać m.in. w filmie "Casablanca", gdzie główny bohater nosi właśnie trencz. 

Obecnie trencz jest bardzo modny i można go nosić do każdego rodzaju stroju. Nawiązuje on do klasycznej mody, więc pasuje zarówno do sukienek, jeansów, leginsów czy spódniczek. Jest popularnym elementem ubioru raczej wśród pań, a tą która rozpropagowała jego noszenie była Audrey Hepburn w filmie "Śniadanie u Tiffany'ego". Domy mody szyją dziś trencze na różne długości, chociaż przeważnie nie dłuższe niż do kolana. Nie zmieniły się tylko jego charakterystyczne elementy i kolor. Marka Burberry w swoich trenczach doszywa jeszcze kraciastą podszewkę, która jest znakiem rozpoznawczym tej firmy. 

...