pytanie zadane 27 marca 2019 w Muzyka przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 27 marca 2019 przez użytkownika

The Voice Kids Polska to program muzyczny działający za zasadzie talent show, gdzie spośród wielu uczestników wyłaniany jest jeden zwycięzca. Uczestnicy mają za zadanie zaśpiewać piosenkę, a jurorzy na tej podstawie wybierają kto przejdzie dalej. 

Początkowo są pre-castingi wyłaniające 100 uczestników, którzy przechodzą dalej, czyli do przesłuchań w ciemno (gdzie jurorzy słuchają piosenki odwróceniu tyłem do uczestników, jeśli się odwrócą to dany uczestnik trafia właśnie do odwróconego jurora), które są już pokazywane w telewizji. Następny etap to bitwy, gdzie uczestnicy danego trenera śpiewają trójkami, a potem on wybiera spośród nich jedną osobę, przechodzącą dalej. Sing-off to kolejny etap, gdzie szóstka uczestników danego jurora śpiewa piosenkę z przesłuchania w ciemno. Na końcu tego etapu zostaje tylko po 3 osoby od każdego jurora. Finał to ostatni etap i tu wyłaniany jest zwycięzca całego programu. 

Obecnie w Polsce odbyły się dwie edycje programu The Voice Kids, w której wygrały/li:

- Roksana (Roxie) Węgiel - edycja I (2018 rok)
Trenerką jej była Edyta Górniak. Roksana w tym samym roku zwyciężyła również 16. edycję Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Pochodzi z Jasła. Jej najbardziej znany, a zarazem pierwszy singiel to "Anyone I want to be":

- Ania (AniKa) Dąbrowska - edycja II (2019 rok)
Trenerką jej była Cleo. Pochodzi z miejscowości Wesoła koło Rzeszowa. Zmaga się z mukowiscydozą. Piosenka finałowa jaką zaśpiewała to "Małe skrzydła":

...