seohost
pytanie zadane 27 marca 2019 w Filmy i seriale przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 27 marca 2019 przez użytkownika

Od połowy marca można oglądać nową szóstą już edycję programu rozrywkowego Big Brother, gdzie w jednym domu, pod jednym dachem mieszka 15 osób. Kamery rejestrują to co robią, jakie zadania wykonują i ogólnie jak żyją, a widzowie mogą to wszystko oglądać na antenie TVN 7. Co jakiś czas odbywają się w domu Wielkiego Brata nominacje i wówczas z domu odchodzi jedna osoba, która została wybrana przez resztę mieszkańców do jego opuszczenia. 

O ile zasady programu od pierwszej jego edycji w 2001 roku niewiele się zmieniły, o tyle lokalizacja samego domu tak. Początkowo dom Big Brother'a znajdował się w Sękocinie pod Warszawą na ulicy Staropolskiej 6, gdzie kręcono pierwsze trzy serie. Edycje czwarta i piąta nagrywane były w domu na Bielanach pod Wrocławiem. Obecna, czyli szósta edycja Big Brothera nagrywana jest w domu w Gołkowie kolo Piaseczna, na ulicy Przemysłowej 29.  

https://www.facebook.com/bigbrotherpl/photos/a.993861430803225/995707803951921/?type=3&theater

Dom ten jest obecnie wynajmowany przez małżonkę pary, która kiedyś tam mieszkała, go wybudowała od podstaw. Małżeństwo urządziło wielkie i huczne przyjęcie dla gości w celu pokazania domu, jednak zaraz po nim małżeństwo się rozeszło. Podobno dom ten nie przyniósł szczęścia małżonkom i nie chcieli oni w nim mieszkać, a ponieważ jest to okazała willa, żona, która została w tym domu, postanowiła, że będzie ją wynajmowała, gdyż koszty utrzymania takiej posiadłości, były zbyt duże dla jednej osoby. 

Prócz wynajmowania go stacji TVN pod edycję programu Big Brother, gdzie możemy obejrzeć dokładnie jak wygląda dom od środka i od zewnątrz, willa była planem zdjęciowym do innych seriali czy programów, m.in. takich jak:

- Top Model,

- Pułapka, gdzie mieszkała główna bohaterka Olga Sawicka, grana przez Agatę Kuleszę.

...