pytanie zadane 26 marca 2019 w Informatyka przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 24 kwietnia 2020 przez użytkownika

Program Impress wchodzący w skład pakietu biurowego LibreOffice, jest darmową alternatywą dla komercyjnego Power Pointa. W Impressie możemy również tworzyć prezentacje multimedialne ze slajdami zawierającymi grafiki, animacje czy tabele. Co ciekawe program pozwala zapisywać stworzone prezentacje również w plikach .ppt lub .pptx.

Tworzenie prezentacji w programie Impress jest bardzo proste i przyjemne. Po uruchomieniu programu powita nas od razu okienko z szablonami.

impress szablony prezentacji

Jest ich ponad 20 i są to standardowe szablony, udostępnione za darmo dla użytkowników Impressa. Oczywiście możemy z tego zrezygnować i samemu utworzyć odpowiedni układ i oprawę graficzną prezentacji.

Po wybraniu szablonu, wyświetli się nam standardowy układ programu do tworzenia prezentacji. Jest on bardzo podobny do tego jaki jest w programie Power Point, więc jeśli ktoś w tym programie tworzył odnajdzie wiele podobieństw.

Tak wygląda pojedynczy slajd:

impress slajd

Można w tym miejscu dodać tytuł i treść, a ikonka na środku (w czerwonym kwadracie) pozwala dodać do slajdu materiał multimedialny w postaci zdjęcia, tabeli, wykresu czy filmu.

Po lewej stronie znajduje się standardowo pasek ze wszystkimi slajdami, natomiast po prawej stronie programu jest pasek narzędzi

impress pasek narzędzi

Tutaj możemy ustawić właściwie większość opcji, odnośnie naszej prezentacji multimedialnej, takie jak układy i przejścia slajdów, style i formatowanie tekstu czy wzorce stron.

Za pomocą aplikacji Impress możemy stworzyć pełnoprawną prezentację multimedialną na spotkanie biznesowe czy do szkoły. Co ciekawe taką prezentację możemy otworzyć i edytować w programie MS PowerPoint.

komentarz 20 czerwca 2021 przez użytkownika Gość
Dzięki to sumie widzę że po co mi PP płatny jak to samo mogę zrobić za darmo w Libreofisie. Tym bardziej że potrzebne mi tylko do prostych prezentacji, więc nie potrzebuje żadnych wodotrysków.
komentarz 12 września 2021 przez użytkownika Gość
Za pomocą impresa można zrobić nie tylko proste prezentacje, ale te profesjonalne biznesowe. Już takie robiłem nie raz że właściwie nikt by się nie spodziewał że coś takiego można zrobić darmowym programem.
komentarz 23 października 2021 przez użytkownika Gość
Czyli generalnie tworzy się podobnie jak w power poincie.
...