pytanie zadane 24 marca 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 24 marca 2019 przez użytkownika

Malarska taśma papierowa może posłużyć też w innym celu niż też normalny, czyli nie tylko do oklejania ścian przy malowaniu. Wykorzystać możemy ją w dziecięcych zabawach i dziś pokażę Wam jeden pomysł. Otóż taśmę papierową można przykleić na dywan lub panele w odpowiednich miejscach, tak by tworzyły drogę, ulicę. 

U nas taśma była chodnikiem, a dywan drogą. Dodatkowo zrobiliśmy też pasy z taśmy, a później jeszcze literę "P", która oznaczała parking. Zabawa na dłuższą chwilę zapewniona. 

droga na dywanie z taśmy malarskiej

A tu wersja ruchu drogowego na panelach:

zabawa taśmą papierową

Drogę z ulicami, chodnikami, parkiem itp. można też narysować na kartce. Dzieci uwielbiają takie zabawki, które mogą poniekąd samodzielnie wykonać. Wystarczy złączyć ze sobą dwie kartki A3 lub A2 i narysować na nich trasę dla małych samochodzików, resoraków czy małych laleczek. Wygląd trasy jest uzależniony od Waszej kreatywności. Jak widać na poniższym rysunku my narysowałyśmy ulicę z rondem, kilka ławek, drzewek, krzaczków i chodnik. Później doszła nam jeszcze trawa. Zrobiłyśmy też parking i przejście dla pieszych. Gwarantuję, że jeśli Wasze dzieci lubią auta to będą się bawić na tej ulicy dobrych kilkanaście minut bez przerwy. Plus tej drogi jest taki, że możecie zabrać ją ze sobą wszędzie. 

rysunek ulicy drogi do zabawy małymi samochodzikami

...