pytanie zadane 4 stycznia 2016 w Filmy i seriale przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 4 stycznia 2016 przez użytkownika

"Fistaszki" to film przedstawiający przygody bohaterów legendarnych opowieści rysunkowych Charlesa M. Schulza - legendarnego twórcy komiksów pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych. 

Film 'Fistaszki' w wersji kinowej przedstawia historię, gdy Charlie Brown poznaje dziewczynę, w której się zakochuje. Dziewczyna ta zaczęła uczęszcząc do tej samej klasy do Charlie. W tym samym czasie również rozgrywa się akcja/przygoda przyjaciela Charliego, jego psa Snoopiego, który chce wytropić Czerwonego Barona - swojego największego wroga. 


Komiks pt. "Fistaszki" ukazał się już w 1950 roku, ale dopiero w 2015 roku (w Polsce w roku kolejnym) zekranizowano je. Głównym bohaterem, zarówno komiksu jak i filmu, jest Charlie Brown, kilkuletni chłopiec o cechach takich jak: potulność, nerwowość, brak wiary w siebie. Poza tym nie potrafi grać w baseball amerykański i puszczać latawców. Jego tata jest fryzjerem. Charlie ma psa o imieniu Snoopy. 

Snoopy to pies rasy beagle należący do Charliego. Pies ten początkowo chodzi na czterech łapach, jak to psy, ale później zaczyna chodzić na dwóch tylnych i tak już zostaje. Lubi spać na dachu swojej budy, lubi pisać i chce zostać wielkim pisarzem. Jest bardzo pewny siebie. 

charlie brown i snoopy

Poza głównymi bohaterami pojawiają się jeszcze takie postacie jak:

- Woodstock - żółty, mały ptaszek, pomocnik Snoopie'go. Porozumiewa się w języku zrozumiałym tylko dla Snoopie'go. 

woodstock z filmu fistaszki

- Lucy - jest bardzo apodyktyczna, prowadzi stoisko psychiatryczne, w którym udziela rad. Chce zostać prezydentem i królową. Jej bratem jest Linus.

lucy Fistaszki

- Linus - brat Lucy, zawsze trzymający przy sobie kocyk. Zawsze miły dla każdego. Kiedyś nosił okulary, ale Snoopy cały czas go dręczył zdejmując mu je. 

linus z filmu fistaszki

- Sally - siostra Charliego. Cały czas zadaje pytania na każdy temat. 

- Schroeder - uwielbia Beethovena i grę na fortepianie. 

- Pig Pen - cały czas chodzi zakurzony, ale z głową podniesioną wysoko. Jest on bardzo szanowany przez Charliego, za to kim jest. 

- Franklin - przyjaciel Charliego. 

franklin fistaszki

- Peppermint Patty - liderka i sportowiec w jednym. Nienawidzi szkoły i uczenia się. Jest zakochana w Charlie'm. 

peppermint patty fistaszki

- Marcie - przyjaciółka Peppermint Patty. Jest bardzo mądra. Nie lubi sportu, ale ceni sobie przyjaźń. 

mrcie z flimu fistaszki

komentarz 28 lutego 2020 przez użytkownika Gość
Świetna bajka moje dzieciaki na początku oglądały niemal kilka razy dziennie. Teraz już rzadziej ale nadal im się bardzo podoba
...