pytanie zadane 19 marca 2019 w Internet przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 19 marca 2019 przez użytkownika
edycja 7 sierpnia 2021 przez użytkownika

Mukbang to najprościej mówiąc jedzenie do kamery. Jest to dość popularne wśród młodych osób, najczęściej Youtuberów, którzy takim sposobem jedzą do kamery i jednocześnie mówią do swoich widzów w Internecie. Mukbang oznacza po koreańsku: meokneun - jedzenia i bangsong - transmisja. Pomysł ten wprowadzili w życie Koreańczycy w 2010 roku. 

mukbang

Youtuberzy zanim zaczną jeść danie, najpierw pokazują jak ono wygląda, opowiadają z czego się składa, jaką ma konsystencję np. że ser się ciągnie i dopiero jedzą. Zazwyczaj na filmikach pokazane są duże ilości jedzenia, tak jak w przykładzie poniżej, ale czasem też osoby jedzą po prostu obiad i rozmawiają do kamerki. 

Tego typu film jest nagrywany wcześniej i puszczany lub nadawany na żywo, gdzie internauci mogą na czacie pisać do osoby, którą oglądają. Choć kultura jedzenia w Korei jest bardzo tradycyjna, ale zagraniczne media obecnie zaczęły się nią interesować, dlatego też mukbang staje się coraz bardziej popularny. Dzięki niemu możemy poznać zwyczaje jedzeniowe z każdego zakątka świata. Osoby, które zajmują się mukbang'iem w Internecie nazywa się mukbangerami


Odmianą mukbang jest cookbang, gdzie dana osoba pokazuje jak gotuje daną potrawę, a następnie ją smakuje. 

komentarz 1 marca 2020 przez użytkownika Gość
Czego to ludzie nie wymyślą :D Jak będę chciał sobie popatrzeć jak jedzą ludzie, to pójdę do knajpy lub do rodziny na obiad.
komentarz 12 września 2021 przez użytkownika Gość
Mlaskanie i siorbanie przed kamerą? To nie dla mnie.
...