seohost
pytanie zadane 16 marca 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 18 marca 2019 przez użytkownika

Różnicę między rajstopami a pończochami, myślę, że widać na poniższym zdjęciu:

rajstopy i pończochy

Rajstopy nosi się na nogach oraz dolnej części tułowia. Pończochy natomiast nosi się od górnej części uda do stóp. Oba te elementy damskiej garderoby są wykonane z nylonu, spandeksu lub podobnych do niego włókien sztucznych. 

Rajstopy, jakie znamy dziś, stworzono w 1960 roku, a pięć lat później, gdy pojawiła się moda na mini spódniczkę, noszenie rajstop wśród kobiet znacznie się rozpowszechniło. Rajstopy posiadają w talii mocną gumkę, dzięki której rajstopy nie spadają podczas ich noszenia. Rajstopy można podzielić na:

- majtkowe (mające grubszy materiał na wysokości bioder oraz na palcach stóp) lub bezmajtkowe,

- zależne od grubości, która jest przedstawiana wg. denier, den lub dtex, gdzie np. 3 den oznacza rajstopy bardzo cienkie, 20 - standardowe, zaś 30 - półprzezroczyste; numeruje się je nawet powyżej 100 - bardzo grube rajstopy (1 denier/den oznacza 1 g przędzy na 9000 m długości standardowej). 

Warto też wiedzieć, gdzie jest przód, a gdzie tył rajstop

Pończochy choć początkowo nosili mężczyźni, dziś już noszą wyłącznie kobiety. Pończochy trzymają się dzięki podwiązkom, najczęściej poprzez pas mocowany do bioder. Coraz częściej jednak można kupić pończochy samonośne, czyli takie posiadające doszytą taśmą silikonową gumę. Pierwsze takie pończochy pojawiły się już w roku 1940. 

komentarz 24 czerwca 2020 przez użytkownika anonimowy

Pończochy są fajniejsze na nogach kobiet. devil

...