pytanie zadane 16 marca 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 16 marca 2019 przez użytkownika

Każdy z nas lubi mieć zapach swoich ulubionych perfum na ciele przez cały dzień. Muszą to więc być perfumy trwałe, ale warto poznać również kilka trików, by przez jak najdłuższy czas czuć je na swojej skórze. 

Po pierwsze musimy patrzeć na to co kupujemy, ponieważ perfumy to nie zawsze perfumy, a np. woda toaletowa, która będzie utrzymywała się znacznie krócej niż dobre perfumy. Prawdziwe perfumy muszą mieć na etykiecie napisane parfum, a ich zaperfumowanie powinno wynosić 20-43%. 

Dobre perfumy będą się utrzymywać na naszej skórze cały dzień, a nawet dłużej (czasem możemy czuć zapach perfum po wypraniu bluzki, na której użyliśmy perfum). Jeśli chcemy wzmocnić ten efekt lub mamy mniej oprocentowane perfumy w naszym domu, to wówczas zatrzymamy ich zapach na dłużej nakładając na skórę balsam, przed nałożeniem perfum. Sucha skóra nie utrzyma nam zapachu, więc musimy ją nawilżyć balsamem bezzapachowym lub wazeliną kosmetyczną. 

Perfum używaj nie na całe ciało czy ubranie, ale tylko na wybrane punkty ciała. Są to tzw. gorące punkty i należą do nich nadgarstki, dekolt, kark, zgięcia łokci oraz miejsca za uszami. Poza tym perfumujmy się z odległości około 15 cm, nie bliższej i nie rozcierajmy perfum. Powinny one same schnąć i uwalniać swój aromat. Jeśli już musimy lub jesteśmy przyzwyczajeni używać perfum na ubranie, to lepiej jest psikać perfumy pod ubranie, od ich wewnętrznej strony, gdyż niektóre składniki perfum w połączeniu z danym materiałem mogą powodować odbarwienia na nim. 

Nie należy mieszać dwóch różnych zapachów perfum ze sobą. Nie dadzą one efektu czucia zapachu przez dłuższy czas, a utworzą niemiły zapach, którego będziemy chcieli się pozbyć lub będzie on zbyt intensywny. 

...