seohost
pytanie zadane 12 marca 2019 w Turystyka przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 12 marca 2019 przez użytkownika

Czasami przy niektórych nazwach hoteli, hosteli można spotkać dopisek czy skrót B&B. Jest to skrót od Bed & Breakfast, czyli tłumacząc dosłownie "łóżko i śniadanie". Chodzi o to, że dany hotel ma możliwość oferowania noclegu wraz se śniadaniem w różnej formie np. bufet lub śniadanie dostarczane do pokoju hotelowego. 

B&B jest formą noclegu z tradycją, bowiem już w dawniejszych czasach oferowano coś takiego podróżnym, przyjeżdżającym do danego miejsca. Najczęściej działo się to na zasadzie, że lekarz, który podróżował po świecie, zatrzymywał się na nocleg u innego lekarza. A jeśli już u niego spał to rano został poczęstowany śniadaniem. Osoba z danej grupy zawodowej mogła się zatrzymać tylko u innej osoby z tej samej grupy zawodowej. Działo się tak wówczas w krajach anglosaskich. 

W takich krajach jak Wielka Brytania czy Irlandia goście zamieszkiwali (lub zamieszkują do dziś podczas podróży) w domu innych ludzi, gdzie mają do dyspozycji pokoje z łazienkami oraz salon. A po noclegu gospodarze domu oferują im tradycyjne angielskie śniadanie, czyli zazwyczaj tosty z dżemem, jajka sadzone z boczkiem, płatki z mlekiem, kiełbaski i pieczone pomidory. 

...