dhosting
pytanie zadane 5 marca 2019 w Kuchnia przez użytkownika
I ich nasiona?

1 odpowiedź

odpowiedź 5 marca 2019 przez użytkownika

Kiełki różnych warzyw można kupić w każdym sklepie ogrodniczym, ale również w dużych dyskontach. Są to zazwyczaj małe saszetki z nasionkami w środku. Obecnie też często spotyka się 2 w 1 lub 3 w 1, czyli dwie lub trzy saszetki połączone w jedno opakowanie, dzięki czemu nie musimy kupować tych nasion oddzielnie. Często są one dobrane pod kątem składników jakie mają być dostarczane naszemu organizmowi. Kiełki można sadzić w warunkach domowych

Wygląd kiełków jest uzależniony od wyglądu danego warzywa. Przedstawię to na poniższych zdjęciach. 

Kapusta czerwona - Lucerna

nasiona na kiełki kapusta czerwona i lucerna

1. Kapusta czerwona
Jak widać na powyższym zdjęciu nasiona kapusty czerwonej są barwy fioletowej. Kiełki po wyrośnięciu mają mieć również taki kolor. Dzięki takiej barwie dodatkowo ożywią one sałatki czy zwykłe kanapki. Kiełki kapusty zawierają dużo witaminy C, wzmacniają układ odpornościowy i nerwowy. 

2. Lucerna
Nasiona lucerny mają kolor słomkowy. Te kiełki mają również wiele witamin i minerałów, jak wszystkie kiełki, warzywa i owoce. Za zalecane kobietom w ciąży i karmiącym. Pomagają osobom cierpiącym na zaburzenia pracy nerek czy układu trawiennego oraz w stanach wyczerpania. Wzmacniają mięśnie, kości i zęby. Poprawiają pamięć. 

Na poniższym zdjęciu nasiona kiełków na wacikach, by można było je lepiej zobaczyć. 

nasiona kiełki na wacie

...