pytanie zadane 5 marca 2019 w Informatyka przez użytkownika anonimowy

W czytniku plików PDF Readerze, gdy włączę program to na stronie startowej wyskakuje mi coś takiego jak Ostatnio używane. I niżej pokazują mi się wszystkie pliki pdf, które otwierałem za pomocą programu.

Teraz pytanie czy da się to w ogóle jakoś wyłączyć? Tak żeby najlepiej nie pokazywały mi się żadne pliki ostatnio przeze mnie otwierane.

1 odpowiedź

odpowiedź 5 marca 2019 przez użytkownika

Program Adobe Reader DC domyślnie zapamiętuje 100 ostatnio otwieranych dokumentów pdf. Przy wejściu do programu przez ikonkę Readera wyświetli się właśnie ta lista dokumentów.

Oczywiście jeśli chcesz aby program nie zapamiętywał otwieranych plików w historii, może wyłączyć tą opcję. 

Aby to zrobić wchodzisz w menu Edycja -> Preferencje..., następnie w zakładce Dokumenty przy opcji Dokumenty z listy ostatnio używanych wpisujesz 0 (domyślnie jest ustawione na 100), tak aby program nie zapisywał sobie w historii odtwarzanych plików.

reader wyłączanie ostatnio używanych plików

Po kliknięciu ok, już nie będzie się wyświetlać lista otwieranych plików pdf.

komentarz 14 maja 2019 przez użytkownika anonimowy
Witam. Ustawienie wartości na 0 skutkuje tym iż Adobe nie pokazuje ostatnio otwieranych dokumentów ale okienko pokazuje się nadal . W momencie wydruku pliku bez otwierania plik jest drukowany i otwarte pozostaje okienko (ostatnio używane) a w nim info - nie ma żadnych ostatnio otwieranych plików. Pytanie jak ustawić Adobe aby to okienko się nie otwierało lub zamykało po skończeniu drukowania.  Pozdrawiam
komentarz 14 maja 2019 przez użytkownika
Z czego mi wiadomo, tego nie da rady ustawić. Przy drukowaniu Reader domyślnie się otwiera, tak samo jakbyś uruchomił sam program goły program i niestety nie zamyka automatycznie. Trzeba to robić ręcznie.
komentarz 17 grudnia 2019 przez użytkownika anonimowy
Dziękuję, szukałam właśnie takiego rozwiązania
...