pytanie zadane 15 lutego 2019 w Dom i ogród przez użytkownika
otagowane ponownie 16 czerwca 2019 przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 15 lutego 2019 przez użytkownika
edycja 15 września 2023 przez użytkownika

Pewnie część osób z roczników lat 80./90. kojarzy taką oto skarbonkę jabłuszko:

skarbonka jabłuszko

Ja pamiętam jak sama taką miałam jako dziecko. Ostatnio sobie o niej przypomniałam i szukałam takiej dla swoich dzieci. No i znalazłam. Nawet pozytywnie się zdziwiłam, że produkcja takiej zabawki nie jest chińska jak to dziś mnóstwo zabawek, a produkuje ją jedna z firm w Polsce. Długo nie zastanawiałam się nad jej zakupem, bo jestem zwolenniczką wszystkiego co nasze więc tak oto skarbonka znalazła się w naszym domu. 

Skarbonka jabłuszko jest zabawką, która jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia. Napisałam, że jest to eko zabawka, ponieważ by działać wystarczy ją nakręcić. Nie potrzebuje żadnych baterii, prądu, kabli itp. Prócz "nakrętła", posiada jeszcze otwierane dno, gdzie można wyjąć pieniądze. Cieszy bez tego wszystkiego. Po nakręceniu skarbonki, kładziemy monetę na wyznaczonym miejscu i obserwujemy jak z jabłuszka wychodzi robaczek i "pożera" monetę. 

robaczek wychodzący ze skarbonki jabłuszka

Zabawa super, zabawka super, więc nie pozostaje nic innego jak tylko wrzucać monety i oszczędzać. A tak działa skarbonka jabłuszko:

komentarz 26 lutego 2020 przez użytkownika Gość
Moja zabawa z PRLu, aż łezka się w oku zakręciła. Nieźle ta firma odtworzyła zabawkę, bo za wiele nie różni się od pierwowzoru.
...