seohost
pytanie zadane 8 lutego 2019 w Geografia przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 10 lutego 2019 przez użytkownika

Park Narodowy Glacier znajduje się w USA w centrum Gór Skalistych. Nazwa jego wzięła się od potężnych lodowych czasz, które w późniejszym czasie stopniały. Na teren parku składa się 200 jezior, 30 szczytów i ponad 50 lodowców, z których największym jest lodowiec Grinnel, mającym 120 ha powierzchni. 

Przez park wiedzie droga o długości 80 km, mająca nazwę "Jadąc w kierunku Słońca" . Droga ta prowadzi przez centrum parku ze wschodu na zachód. Jadąc nią mija się jezioro St. Mary Lake, podziwia pasma gór Lewis Range, szczyty Triple Divide Peak, z którego to strumienie spływają do Oceanu Spokojnego, Oceanu Lodowatego i Zatoki Meksykańskiej. Jeszcze inna atrakcję stanowi Clements Mountain, czyli formacja lodowcowa o kształcie piramidy, usypana przez trzy lodowce. 

Większość atrakcji widocznych jest podczas pieszej wędrówki po turystycznych szlakach, które mają długość 1 127 km. Wędruje się alpejskimi łąkami, dolinami, podziwia się wodospady oraz skały zabarwiona na żółto, czerwono i zielono. Najwyższe szczyty obszaru parku Glacier znajdują się w Kanadzie w Waterton Lakes National Park i są to:

- Kintla Peak - 3 078 m
- Mount Cleveland - 3 190 m

W Parku Narodowym Glacier rosną różnorakie rośliny, m.in.: chojna kanadyjska, świerk, daglezja, jodła, jałowiec wirginijski, sosna ponderosa, modrzew, topola balsamiczna, osika, brzoza i czarny bez. Jeśli chodzi o zwierzęta tego regionu to spotkać tu można: orła przedniego, mulaki, jelenie wirginijskie, wapiti, łosie, świstaki, piżmaki, borsuki, kojoty, bobry czy norki. Ten park jest też ostoją dla niedźwiedzia grizzly, który potrafi ważyć nawet 227 kg. 

...