dhosting
pytanie zadane 1 lutego 2019 w Różne przez użytkownika

nauka zapinania guzików

1 odpowiedź

odpowiedź 1 lutego 2019 przez użytkownika

Motoryka mała w rozwoju dziecka to bardzo ważna kwestia, która bardzo przydaje się w ciągłym życiu. Dobrze więc, żeby ręce i paluszki dziecka były bardzo sprawne. W ćwiczeniu ich pomogą takie czynności jak malowanie, rysowanie, lepienie z plasteliny, ale też nauka zapinania guzików czy suwaczków. 

Zapinanie guziczków, przeplatanie ich przez dziurki można ćwiczyć na zwykłej koszuli, ale jeśli mamy młodsze dzieci to małe guziczki i małe dziurki mogą sprawiać im problemy, a przecież nie chcemy, by dziecko zniechęciło się do nauki już na samym początku. Tak więc lepiej jest dać dziecku duże guziki i większe dziurki. Jeśli takich nie macie przy żadnym ubraniu, możecie je zrobić. 

Ja wycięłam prostokątne paski z kolorowego filcu, do których po jednej stronie przyszyłam duże guziki, a po drugiej wycięłam dziurki na guziki. 

kolorowe paski i guziki do zapinania

Teraz dziecko może zapinać osobno każdy pasek lub łączyć je przeplatając jak łańcuch na choinkę lub połączyć wszystkie razem w jedno duże koło itp. Wyobraźnia stawia tu granice, a przy okazji ćwiczą się paluszki. 

nauka zapinania guziczków

...