pytanie zadane 31 stycznia 2019 w Różne przez użytkownika

2 odpowiedzi

odpowiedź 31 stycznia 2019 przez użytkownika

Zabawka czy też zabawa, którą dziś przedstawię jest skierowana do rodziców dzieci, którzy to rodzice chcieliby od czasu do czasu sobie nieco przy zabawie odpocząć. Koszulka manipulacyjna to świetna alternatywa dla tablic manipulacyjnych, których w internecie pełno, nie są tanie, a zrobienie takiej samodzielnie zajmuje dużo czasu. Nie ukrywam, że zrobienie takiej koszulki nie zajmuje czasu, ale robi się ją z pewnością szybciej niż tablicę. Kilka wybranych elementów wystarczy przyszyć do tyłu koszulki i właściwie zabawka gotowa.

Ja wybrałam sobie następujące rzeczy:

- suwak,

- tasiemka do wiązania supełków,

- folia bąbelkowa, na której po jednej stronie napisałam markerem cyfry od 1 do 5 (niestety nie polecam, gdyż łatwo się odrywa),

- sznureczek z dużymi guzikami do przesuwania.

guziki i suwaki przyszyte do koszulki
Potem rzeczy przyszyłam ręcznie w wybrane miejsca na koszulce. Można wszystko oczywiście przeszyć na maszynie, wówczas całość być może będzie się lepiej trzymała. Ja robiłam taką koszulkę na spróbowanie, czy moje dzieci będą nią w ogóle zainteresowane. No i powiem, że... codziennie ubieram ją na kilka chwil. Maluchy się bawią, a ja odpoczywam i dodatkowo mam masaż pleców :)

koszulka sensoryczna dla dzieci

zabawa manipulacyjna na kolszulce

odpowiedź 26 października 2019 przez użytkownika

Tu wersja dla chłopców bardziej, chociaż dziewczynki też lubią samochody. A mianowicie koszulka z ulicą z rondem, po której dziecko może jeździć :) 

koszulka z narysowaną ulicą

koszulka z jezdnią narysowaną na plecach

...