pytanie zadane 26 stycznia 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 26 stycznia 2019 przez użytkownika

Wkładki do butów są nieodzownym elementem wyposażenia obuwia. Dzięki wkładkom przede wszystkim nie niszczy się dno buta. Ponadto zapewniają one izolacje buta od strony podeszwy.

Rodzaje wkładek do butów:

Wkładki filcowe

Najpopularniejszy i zarazem najprostszy rodzaj wkładek. Wkładki te jak sama nazwa wskazuje, są zrobione z filcu, a konkretniej ze spilśnionych włókien wełnianych
 (naturalnych i sztucznych). Wkładki filcowe zapewniają dobrą izolację obuwia, przed zamarzaniem stóp w zimie. Przeznaczone są głównie dla obuwia jesienno-zimowego i roboczego.


Wkładki aluminiowe

Wkładki te są pokryte folią aluminiową, która zapewnia izolację termiczną nawet lepszą niż filcowe. Tego typu wkładki, poza warstwą folii aluminiowej, składają się również włókniny czy pianki izolacyjnej.


Wkładki polarowe

wkładki do butów polarowo lateksowe
 

Wkładki te z jednej strony składają się z warstwy typu polar (odmiana filcu), a drugiej z amortyzującej pianki lateksowej. Tych wkładek używa się najczęściej w butach zimowych, gdyż ocieplają stopy i izolują je od zimna. Niekiedy mają też warstwę węgla drzewnego, który pochłania nieprzyjemne zapachy.


Wkładki skórzano-lateksowe

wkładki do butów skórzano lateksowe
 

wkładki lateksowo skórzane perforowane
 

Jest to nowoczesna odmiana wkładek do butów. Z jednej strony składają się z naturalnej skóry, a drugiej z pianki z węglem aktywnym, który pochłania nieprzyjemne zapachy i zapewnia świeżość stóp. Ponadto tego typu wkładki posiadają perforację (dziurki), dzięki czemu stopy mogą oddychać. Przeznaczenie - pantofle, czułenka, półbuty i inne obuwie całoroczne.

komentarz 21 maja 2020 przez użytkownika anonimowy
Te wkładki lateksowe miałem ale po roku użytkowania w butach mi się rozwaliły. Chociaż z drugiej strony lepiej żeby się zużyła wkladka, która można wymienić niż cały but.
...