seohost
pytanie zadane 13 stycznia 2019 w Multimedia/RTV przez użytkownika

gmartband goclever maxfit premium

1 odpowiedź

odpowiedź 13 stycznia 2019 przez użytkownika

Chciałem Wam dziś opisać ciekawe urządzenie elektroniczne o nazwie smartband. Jest to urządzenie, które nosi się jak zegarek naręczny. Generalnie smartband ma wiele wspólnego z równie popularnymi ostatnio smartwatchami. Jest też, tak jak one ściśle połączony ze smartfonem. Ale podobieństwo kończy się na powiadamianiu o połączeniu telefonicznym lub wiadomości sms. Smartbandy posiadają szereg funkcji przydatnych dla ludzi aktywnych i dbających o zdrowie. Gdy nosimy urządzenie, możemy sprawdzić na bieżąco spalone kalorie, ilość kroków ale także zmierzyć tętno czy ciśnienie krwi.

W tym artykule przedstawię zasadę działania smartbanda, na przykładzie urządzenia polskiej marki GOCLEVER. Konkretnie jest to model Maxfit Premium.

goclover smartband maxfit premium

Podstawowe parametry techniczne:

Wyświetlacz: 0.96" TFT LCD kolor
Bluetooth: 4.0+
Wodoszczelność: IP67
Akumulator: 110 mAh Li-Ion (10 dni, czuwanie 18 dni)
Czas ładowania: 45 minut
Rozmiar (bez paska): wysokość 4 cm, szerokość 2,1 cm

Funkcje Goclever Smardband Maxfit Premium

1. Zegar z datą - dwie wersje tarczy zegara - cyfrowa lub wskazówki

2. Pomiar ilości kroków, spalonych kalorii i odległość przebytej drogi ze smartbandem na ręce

smartband goclever funkcje kalorie, kroki odległość

3. Funkcje zdrowotne - mierzenie tętna (pulsometr), ciśnienia (ciśnieniomierz) i zawartości tlenu (oksymetr) we krwi

smartband maxfit premium tętno, ciśnienie i saturacja

4. Funkcja długości snu, powiadamianie i odbieranie smsów oraz połączeń telefonicznych ze smartfona.

smartband ilość snu i powiadamianie sms

5. Odnajdowanie telefonu

Jak więc widać smartband ma bardzo wiele funkcji, jak na tak małe urządzenie. Oczywiście aby w pełni wykorzystać jego potencjał, trzeba zainstalować na swoim smartfonie specjalną aplikację do zarządzania urządzeniem - FitCloud.

Dzięki tej aplikacji można zarządzać ustawieniami smartbanda. FitCloud łączy się poprzez moduł bluetooh z urządzeniem i synchronizuje się z nim pobierając dane wszystkich pomiarów. Można ustawić, aby smartband mierzył np. co godzinę nasze ciśnienie krwi i puls (monitoring stanu zdrowia). Aplikacja pozwala również sprawdzić poziom baterii smartbanda, ustawiać budzik czy nawet zrobić zdjęcie aparatem smartfonu poprzez potrząśniecie ręką.

Warto chwilę zatrzymać się nad funkcjami zdrowotnymi. Jak to możliwe, że smartband ma w sobie aż trzy urządzenia medyczne? Możliwe dzięki nowoczesnej technologi w postaci sensora optoelektronicznego, który za pomocą promieni świetlnych mierzy przepływ krwi w żyłach przez skórkę. To tak w skrócie, nie zagłębiając się w szczegóły.

Sensor pulsometru, ciśnieniomierza i oksymetru znajduje się z tyłu smartbanda, czyli w części, która przylega do skóry i generuje zielone migające światło.

sensor pulsometra w smardbandzie

Dzięki tym funkcjom, produkt może być ciekawym gadżetem dla osób starszych czy mających problemy z krążeniem. Oczywiście dokładność pomiarów nie jest tak precyzyjna, jak w typowo medycznych urządzeniach, ale może dawać orientacyjne pomiary naszego układu krwionośnego. No i co najważniejsze na bieżąco je monitorować.

Smartband jest wygodny i ładnie prezentuje się na ręce

smartband na ręce

Ładowanie

Aby naładować urządzenie, musimy odłączyć prawą część paska od wyświetlacza

smardband pasek

Jak widać z urządzenia wystaje wtyczka USB, przez które można je naładować w komputerze czy powerbanku

wtyczka usb smartband

Podsumowując artykuł, tego jakże ciekawego urządzenia o nazwie smardband, muszę przyznać że dla ludzi żyjących sportem jest on świetnym i nowoczesnym narzędziem monitorującym stan organizmu, wartym zakupu. Tym bardziej, że koszt oscyluje w przedziale 100-200 zł.

Poniżej film, przedstawiający funkcje smartbanda w praktyce:

komentarz 19 stycznia 2020 przez użytkownika anonimowy
Bardzo ciekawe urządzenie i to za nie wiele kasy. Ciekawe jak te pomiary ciśnienia i tętna są wiarygodne?
...