pytanie zadane 8 stycznia 2019 w Zdrowie i uroda przez użytkownika
Wszędzie teraz o tym słyszę, żeby od rana wypić szklankę wody, że to pobudzi mój metabolizm i takie tam. Czy to prawda?

1 odpowiedź

odpowiedź 8 stycznia 2019 przez użytkownika

Picie wody ogólnie, nie tylko rano, jest bardzo zdrowe i jest to dobry nawyk, którego powinniśmy uczyć dzieci od kiedy tylko mogą wodę zacząć pić. Natomiast picie szklanki letniej wody po przebudzeniu jest ważne dla naszego organizmu. Wiedzą o tym Japończycy, którzy robią tak od zawsze i są jednym z najzdrowszych narodów na świecie. 

Od rana dobrze jest wypić 1-2 szklanki wody na pusty żołądek (jeśli bierzesz jakieś leki na czczo, to najpierw leki, a potem woda). Jeśli nie lubisz smaku samej wody to dodaj do niej kilka kropli soku ze świeżej cytryny lub plasterek cytryny. Po takiej ilości wypitej wody, warto odczekać do min. 45 minut, zanim zaczniemy jeść śniadanie. Jest to idealny czas dla tych, którzy zawsze nie mają czasu jeść śniadania przed wyjściem do pracy. Wtedy wystarczy woda, a śniadanie w pracy. Zresztą jeśli wydaje Wam się, że 45 minut to długo, to nie martwcie się, po wypiciu takiej ilości wody, nie będzie od razu głodni. 

Dobrze jest zrobić tak, żeby picie wody od rana weszło nam w nawyk. Jeśli masz problemy z pamiętaniem o tym, to możesz odznaczać sobie codziennie wypite szklanki wody w kalendarzu, albo poszukaj aplikacji na telefon, która będzie ci przypominała o regularnym piciu wody. 

Dobrze jest też ogólnie zwiększyć picie wody w ciągu dnia np. przed posiłkiem. To z pożytkiem dla naszej wagi, która szczególnie u kobiet jest zawsze za duża. Napełniony wodą żołądek nie pomieści wówczas tak dużej ilości obiadu, jak zazwyczaj. Zjemy przez to mniej, wody pozbędziemy się odwiedzając toaletę, czyli suma sumarum będziemy ważyć mniej. 

Plusami z takiej "kuracji" będzie lepsze samopoczucie ogólne, gdyż nasze ciało składa się w większości z wody, więc będzie nam wdzięczne za regularne nawadnianie. Poprawi się też wygląd naszej skóry, nasze organy wewnętrzne zaczną lepiej pracować, a poza tym pijąc wodę dzień w dzień, pomożemy sobie w przypadku, gdy na coś chorujemy np. na cukrzycę, nadciśnienie, otyłość, biegunka, bóle głowy, wzdęcia itp. 

Wypróbujcie i dajcie znać czy u Was to działa, jak się zmieniło wasze życie po zwiększeniu ilości wypijanej wody, jak się czujecie przed i po. A może są jakieś minusy? Ja widzę tylko jeden - częstsze odwiedziny w toalecie, ale to w sumie żaden minus. 

...