pytanie zadane 7 stycznia 2019 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 8 stycznia 2019 przez użytkownika

Wybór prezentu na ślub jest uzależniony przede wszystkim od państwa młodych, a w drugiej kolejności od naszych zasobów finansowych. To młodzi określają wcześniej czy chcą w prezencie pieniądze, prezenty czy jeszcze inne przedmioty. Niezależnie od tego prezent ślubny jaki podarujemy parze młodej musi być ładny i podobać się obdarowanym. 

Jeśli młodzi zechcą pieniądze, to sprawa jest prosta, bo wystarczy je ładnie zapakować i gotowe. Natomiast jeśli poproszą o jakieś prezenty rzeczowe to dobrze jeśli podadzą wcześniej gościom listę tego czego potrzebują. Lista prezentów ślubnych jest o tyle dobra, że nie trafią im się później np. 3 żelazka czy pięć koców. Jeśli młodzi całkowicie jednak zdadzą się na gości to dobrze jeśli prezent będzie stanowił coś użytecznego, coś co może się przydać i nie będzie zbierało kurzu na meblach, tylko będzie wykorzystane. 

Przykładowym prezentem na ślub mogą być artykuły gospodarstwa domowego. Może to być elegancka zastawa stołowa z porcelany, zestaw obiadowy, zestaw kawowy, srebrne sztućce zapakowane w ozdobną walizkę, zestaw filiżanek czy kieliszków. Poza tym dobrze sprawdza się też urządzenia wszelkiej maści np. ekspres do kawy, parownica czy sprzęt elektroniczny. 

Z drobniejszych rzeczy podarowanych jako prezent na ślub, który może być traktowany jako dodatek do koperty z pieniędzmi mogą być:

- książki (jeśli młodzi są zapalonymi czytelnikami i wcześniej przygotują np. listę książek),
pakowanie prezentu

- mini przedmioty do kuchni czy ogrodu,
prezent zapakowany w słoik

- świeczki np. własnoręcznie robione,
starte wiórki świeczki w słoiku

- czekolada lub inne słodycze elegancko zapakowane,
czekoladowe serce na prezent

- kupony, vouchery, bony, bilety,

- zestawy herbat,
herbata z cynamonem

- pluszaki,
pluszaki w gumce na drzwiach

...