pytanie zadane 7 stycznia 2019 w Programowanie przez użytkownika
Jak się tego nauczyć?

1 odpowiedź

odpowiedź 7 stycznia 2019 przez użytkownika

Na co dzień korzystamy z internetu z wielu przyczyn. Jest to m.in. kontaktowanie się ze znajomymi, robienie zakupów, praca zdalna, aplikacje na telefon itp. Robiąc to wszystko nie każdy może wie, że to wszystko działa dzięki programowaniu i pracy osób tym się zajmujących. Samo programowanie to coś podobnego do rozwiązywania logicznych zagadek, więc jeśli lubicie takowe zagadki, może powinniście zająć się programowaniem. Programista bowiem rozwiązuje daną zagadkę, a potem uczy komputer, by w przyszłości umiał on sam ją rozwiązać, poprzez kod. W końcu dzisiejszy świat zmierza do unowocześniania i pracy w tym zawodzie z pewnością będzie dużo.  

Dziś programowania uczą się już dzieci w przedszkolu, szkołach podstawowych, ale tak naprawdę można zacząć w każdym wieku. Najlepiej zapisać się na zajęcia z podstaw programowania, by poznać temat od podszewki. Innymi sposobami nauki programowania są:

- aplikacja Scratch, gdzie nawet dzieci mogą się tego uczyć,

- me.code(), która jest polecana dla nieco starszej młodzieży (gimnazjaliści, licealiści), gdzie można stworzyć aplikacją na Androida.

W programowaniu ważny jest też język do programowania. I tu możemy wybierać spośród takich języków jak:

- C ++, wiedzę o programie można zdobyć z książki "Symfonia C++"

- Python, wiedzę o programie można zdobyć z książki "Zanurkuj w Pythonie"

- Java,

- Pascal. 

Najwięcej programowania nauczymy się jednak z praktyki, czyli z tworzenia własnych aplikacji. 

...