pytanie zadane 4 stycznia 2019 w Biznes i finanse przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 4 stycznia 2019 przez użytkownika

Poszukiwanie pracy idealnej może nie być takie łatwe, jak nam się wydaje, ale warto spróbować jej szukać. Nie ważne czy szukasz nowej pracy, czy kolejnej to ważne jest to jak za szukanie się weźmiesz. I zanim zaczniesz przeglądać portale z pracą, czy gazety z ogłoszeniami, warto zacząć od siebie i od swoich oczekiwań. 

Taki więc na samym początku, jeszcze zanim wybierzesz się roznosić CV, określ jaka jest Twoja obecna sytuacja. Zastanów się co tak naprawdę chcesz robić w swoim życiu co sprawia ci radość, przyjemność. Może chcesz tylko nowych wrażeń w pracy i dlatego chcesz ją zmienić, a może szukasz pracy na już, bo pilnie ci ona potrzebna. 

Warto też przemyśleć lub rozpisać na kartce swoje mocne i słabe strony, aby wiedzieć co tak naprawdę lubisz robić, a do czego się kompletnie nie nadajesz. Przemyśl też jakie wynagrodzenie chciałbyś otrzymywać za daną pracę, jakie masz oczekiwania w związku ze zmianą miejsca pracy (czy chcesz mieć służbowe auto i telefon czy dasz radę dojeżdżać własnym autem, a może w ogóle ono nie będzie ci potrzebne, czy możesz pracować w pokoju, w którym jest wiele osób, czy wolisz mieć samodzielny pokój, czy możesz mieć elastyczne godziny pracy itp). Stwórz sobie obraz wymarzonego miejsca pracy. Nie podchodź do szukania pracy na szybko, tylko podziel szukanie jej na etapy. Pierwszego dnia napisz CV, drugiego rozejrzyj się za pracą na portalach internetowych, poszukaj w okolicy twojego miejsca zamieszkania lub takiego, w którym chcesz pracować. Oczywiście CV twórz pod wybrane miejsce pracy. 

...