pytanie zadane 2 stycznia 2019 w Motoryzacja przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 2 stycznia 2019 przez użytkownika

Zima zagościła u nas na dobre. Lód, chłód, śnieg... to wszystko nie sprzyja wyjściom czy wyjazdom, ale niestety (bądź stety) czasem trzeba gdzieś jechać i wówczas pojawia się problem, gdyż trzeba odśnieżyć nasz samochód, by gdzieś ruszyć. 

Trzeba pamiętać, że zaśnieżonym pojazdem nie wolno jeździć i śnieg usuwamy nie tylko z szyb, ale również z tablic rejestracyjnych, świateł czy dachu. Śnieg w tych miejscach może utrudniać jazdę i stanowić zagrożenie. 

samochód pod śniegiem

A więc odśnieżanie samochodu czas zacząć. Na rynku jest wiele preparatów przeznaczonych do odśnieżania czy odladzania aut, w tym bardzo popularne i pomocne odmrażacze do zamków. Dzięki nim bez problemu dostaniemy się do środka auta po np. szczotkę do zamiatania/omiatania. Dobrze jeśli mamy ją na teleskopowej rączce, gdyż wówczas łatwiej usuniemy śnieg zalegający na dachu. Lód i śnieg z szyb usuwamy za pomocą skrobaczki, takiej z mosiężnym ostrzem, które jest bezpieczniejsze dla szyb samochodowych, niż plastikowe. Szybę można też odmrozić za pomocą ciepłej wody. Wycieraczki uruchamiamy dopiero wtedy, gdy szyba jest całkowicie czysta. 

komentarz 24 stycznia 2021 przez użytkownika Gość
Ja to mam szczotkę z końskim włosiem, chyba ze nie mam to odśnieżam rękawiczką hehe
...