pytanie zadane 31 grudnia 2018 w Książki przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 31 grudnia 2018 przez użytkownika

Pisarz Ray Bradbury wraz ze specjalistami z drukarni Charlers Nypels Lab oraz z projektantami Super Terrain stworzyli nową edycję, a może raczej kontynuację książki "451o Fahrenheita", którą by przeczytać trzeba podpalić, a właściwie ogrzać ogniem.

https://www.instagram.com/p/BY8U_dFAr2B/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

W oryginale książka R. Brandbury'ego przedstawia czarną wizję świata, w którym zakazane jest posiadanie książek, czytanie ich, a nawet myślenie o nich. Wszystko jest przekazywane poprzez media i nawet dzieci w szkołach uczą się wyłącznie z telewizji, co w konsekwencji prowadzi do ich zezwierzęcenia. Jest też nietypowe wesołe miasteczko oraz praca, a właściwie odgrywanie ról przez dorosłych bez potrzeby ich wychodzenia z domu. W powieści przedstawiony jest również główny bohater, który jest strażakiem i pali książki, ale pewne zdarzenie powoduje zmianę jego zachowania i okazuje się, że zaczyna zbierać i czytać "zakazane" książki. Uważa on, że ludzie bez książek są tylko pustymi ciałami, bez duszy. 

Według fabuły książki temperatura 451o F, czyli naszych 233oC, to taka temperatura, w której zaczyna palić się papier. W 1966 roku na podstawie tej powieści powstał film, a w 2018 roku jego druga ekranizacja. 

komentarz 24 stycznia 2021 przez użytkownika Gość
bez sensu ta ksiązka, pewnie śmierdzi spalenizną i potem to czytac
...