dhosting
pytanie zadane 27 grudnia 2018 w Różne przez użytkownika
Co na odparzenia polecacie?

1 odpowiedź

odpowiedź 28 grudnia 2018 przez użytkownika

Odparzenia lub pieluszkowe zapalenie skóry u niemowląt to nic innego jak zaczerwieniona skóra pod pieluszką, na której też czasem mogą pojawić się krostki. Takie objawy mogą pojawić się wtedy, gdy nieprawidłowo oczyszczamy skórę niemowlaka, ma ona kontakt z substancjami drażniącymi, czyli zbyt rzadko zmienia się pieluszkę, niemowlę ma otarcia spowodowane przez substancje z jakich są wykonane pieluszki lub następują zaburzenia w naturalnej warstwie ochronnej skóry, która jest delikatna i łatwo ulega uszkodzeniom. 

Na odparzenia najlepszym lekiem jest to, aby nie dopuścić w ogóle do ich powstawania, czyli zapobiegać pieluszkowemu zapaleniu skóry. Możemy to zdziałać poprzez częste zmiany pieluszek, wietrzenie tych okolic, zadbanie o dietę karmiących mam oraz stosowanie kremów przeciw odparzeniom.

Jeśli jednak już niemowlę ma odparzenia warto wybrać się z tym do pediatry, który powie co dalej robić. Można też przemywać okolice pupy ręcznikiem papierowym zmoczonym w wodzie zamiast stosować podrażniających nawilżanych chusteczek. Czasem może być potrzebna zmiana na inne pieluszki (innej firmy). Na odparzenia pomóc może też zwykła maść Tormentiol. 

...