pytanie zadane 22 grudnia 2018 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 22 grudnia 2018 przez użytkownika

Kalendarz rodzinnych urodzin można zrobić na kilka różnych sposobów. Można np. w dużym kalendarzu zaznaczyć kolorowymi mazakami dzień urodzin członka rodziny i napisać przy tym jego imię, albo można na kartce z danym miesiącem naszych urodzin wkleić nasze zdjęcie (takie kalendarze można zamówić tak jak foto książkę). Jest jeszcze inny sposób na zapamiętanie urodzin w całej rodzinie. Poniżej zobaczcie jaki.

Można przygotować rodzinny kalendarz urodzin z deseczki. Nawiercamy w niej dwie dziurki po bokach, byśmy mogli potem przewlec przez nie wstążki lub sznurek do zawieszenia. Na dolnej części przyklejamy wycięte z tektury z filcem pierwsze litery nazw miesiąca oraz wstążki jednakowej długości (przymocowałam za pomocą kleju na gorąco), a na środku piszemy nazwę naszego kalendarza, u mnie są to: Urodziny u rodziny. 

deska kalendarz rodzinny

deseczka kalendarz urodzin ze wstążkami

Teraz za pomocą wiedzy naszej lub naszych bliskich wpisujemy na kartonowo-filcowych przylepcach dzień urodzin danej osoby oraz jej imię np. 5 Ania. Takie znaczki przyklejamy w odpowiednim miejscu na wstążce z odpowiednim miesiącem. Jeśli chcemy, żeby taki kalendarz był prezentem, a nie pamiętamy dat urodzin członków rodziny, to musimy się dyskretnie przewiedzieć. Cały kalendarz urodzinowy prezentuje się tak:

kalendarz urodzinowy diy

...