pytanie zadane 16 grudnia 2018 w Multimedia/RTV przez użytkownika

inkbook

1 odpowiedź

odpowiedź 16 grudnia 2018 przez użytkownika

Czy jest polska alternatywa dla czytnika e-booków Kindle? Oczywiście, że jest - inkBook Classic 2 od polskiej firmy Arta Tech.

Ile polskości w tym czytniku? Wygląd i oprogramowanie zostało zaprojektowane w Polsce. Natomiast sprzęt został najpewniej wytworzony w Azji, jak to robi większość producentów. Ale cieszy, że producentem inkBooka jest właśnie polska firma.

czytnik ebooków inkbook classic 2

Przejdźmy do samego sprzętu. Czytnik inkBook Classic 2 posiada 6 calowy dotykowy ekran, który jest wykonany w technologii e-papieru, dzięki czemu masz wrażenie czytania realnej książki. Ten konkretny model nie ma podświetlenia, więc czytanie musi odbywać się przy oświetleniu, tak jak tradycyjna książka.

Podstawowe parametry czytnika:

Procesor: Dual-Core Cortex A9 1.0 GHz
Pamięć RAM: 512 MB
Wbudowana pamięć: 4 GB
Wyświetlacz: 6" (pojemnościowy, 16 stopni szarości)
Rozdzielczość: 800x600 px
Wi-Fi: 802.11b/g/n
System operacyjny: Android 4.2.2
Obsługiwane formaty plików: EPUB, PDF, MOBI, TXT, HTML, RTF, FB2
Bateria: 2000 mAh 3.7V litowo-polimerowa
Gniazda: mikro USB, microSD (dla kart pamięci max. 32 GB)
Wymiary: 159x114x9 mm
Waga: 153g


Czytnik pracuje pod systemem Android, więc można za jego pomocą przeglądać internet lub ściągać aplikacje poprzez Google Play.

czytnik inkbook firmy arta tech

tył czytnika inkbook

Porty microUSB i microSD znajdują się na dole

porty microusb i microsd w inkbooku

Natomiast z boku czytnika (po obu stronach) znajdują się przyciski nawigacyjne, za pomocą których możesz przewijać strony ebooków.

przyciski nawigacyjne boczne w inkbook

W użytkowaniu czytnik jest bardzo prosty. Przewijanie kartek odbywa się dość sprawnie, choć demonem prędkości, to on raczej nie jest. Ale nie oszukujmy się za cenę ok. 300 zł, jest to naprawdę świetne urządzenie, patrząc pod kątem cena/jakość. Dla zwykłego miłośnika czytania wystarczy, bez zbędnego przepłacania za markę.

czytanie w czytniku inkbook

Czytnik ma wiele udogodnień, typu powiększanie wielkości liter, czy stopień (w procentach) przeczytania książki. Fajną sprawą jest pamięć ostatnio czytanej kartki. Po zamknięciu kartki lub całkowitym wyłączeniu czytnika i po ponownym otwarciu książki, automatycznie zostaniesz przełączony na ostatnio czytaną stronę. Chociaż pewnie to wszystko, jest standardem wśród czytników.

biblioteka w czytniku inkbook

Poniżej film na którym możesz zobaczyć, szybkość działania czytnika inkBook i jego podstawowe funkcje:

komentarz 9 stycznia 2019 przez użytkownika Gość

Też kupiłem sobie inkbooka jakiś czas temu, po co mam dwa razy przepłacać za kindle, jeśli ten czytnik w zupełności mi wystarczy do czytania tych dwóch trzech książek miesięcznie. Ale że to polska firma, to mnie zaskoczyliściesurprise

komentarz 11 września 2019 przez użytkownika Gość
Dobra wyczerpująca recenzja. Tego mi było trzeba, teraz już się przekonalem w 100% do zakupu. Dzięki
komentarz 13 grudnia 2020 przez użytkownika Gość
Ten brak podswietlenia ekranu dla mnie to zaleta, bo nie niszczy sje wzroku.
komentarz 12 stycznia 2021 przez użytkownika Gość
Swietnie ze tego typu urzadzenia produkuje polska firma. Mam nadzieje ze kiedys uda im sie otworzyc produkcje juz w naszym kraju. Goodramowi to sie udalo, wiec jest jak najbardziej mozliwe produkowanien elektroniki w Polsce.
komentarz 6 lutego 2021 przez użytkownika Gość
Szkoda że te nowe modele inkbooków są droższe (od 500 zł), bo ten classic z czego pamiętam możnabyło kupić nowego za 300 zł z kawałkiem.
...