seohost
pytanie zadane 13 grudnia 2018 w Turystyka przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 13 grudnia 2018 przez użytkownika

Muzea multimedialne to takie miejsca, które są nowoczesne i którym towarzyszą liczne, elektroniczne urządzenia i efekty specjalne. W takich muzeach można uczestniczyć czynnie, dotykać wszystkiego i uczyć się poprzez zabawę. To nie tradycyjne muzea, w których można tylko patrzeć, ale coś więcej. Dzieci z pewnością polubią taką formę zdobywania wiedzy, a zdobyć ją można w:

1. Żorach w Muzeum Ognia
Tu poznajemy życie ognia od czasów prehistorycznych, w których powstał do dnia dzisiejszego. Odwiedzający to miejsce turyści mogą przejść przez ścianę ognia, co jest niewątpliwie największą z atrakcji tego muzeum. Prócz tego poznajemy tu również jaskiniowców i razem z nimi próbujemy rozpalić ogień, a potem zapalić olimpijski znicz oraz poeksperymentować.

2. Wrocławiu w Hydropolis, czyli Centrum Wiedzy o Wodzie
Był ogień to teraz woda. Muzeum to znajduje się w zabytkowym zbiorniku wodnym, które obecnie jest podzielone na 9 stref. Można tu poznać żyjące w wodzie morskie stworzenia czy zapoznać się z tym jaką rolę pełni woda w naszym życiu. W muzeum mieści się 200 komputerów i 400 multimedialnych urządzeń, a także model pierwszego pojazdu załogowego Batyskafu Trieste, który dotarł do dna Rowu Mariańskiego, czyli najgłębszego miejsca Ziemi. Model ten jest wykonany w skali 1:1. 

3. Kielcach w Geoparku
Jeszcze dalej zostaniemy w klimacie Ziemi i geologii. W tym muzeum znajduje się m.in. Galeria Ziemi wraz z wirtualną jaskinią, do której można wejść. Takie ukazanie prehistorii, daje nam większy wgląd w to działo się tysiące lat temu na naszej planecie. Prócz jaskini atrakcją budzącą wielkie zainteresowanie jest również "Podróż do wnętrza Ziemi", którą odbywamy w kapsule 5D. W trakcie podróży poznajemy zjawiska geologiczne oraz przyrodnicze występujące na naszej planecie. 
Wejście to tego muzeum jest bezpłatne, natomiast wcześniej trzeba zarezerwować wizytę. 

4. Opolu w Muzeum Polskiej Piosenki
Lubisz muzykę i wszystko co z nią związane? To miejsce jest stworzone właśnie dla Ciebie. Muzyka i zabawa to dwie rzeczy, które na pewno spotkasz w tym muzeum. Są tu dwie muzyczne ściany mające dotykowe monitory, nagraniowe budki, wirtualne lustra do przebierania oraz szafę z kostiumami. Zwiedzamy takie miejsce sami lub z autoprzewodnikiem. Fani muzyki mogą też obejrzeć na wystawie kostiumy takich artystów jak Alibabki, Stenia Kozłowska czy Bogusław Mec. 

5. Działdowie w Interaktywnym Muzeum Państwa Krzyżackiego
To gratka dla wielbicieli historii, choć nie tylko. Muzeum oferuje wystawy na ekranach dotykowych i projekcjach w 3D oraz w rzeczywistości rozszerzonej. Poznajemy tu dzieje rycerskich zakonów, widzimy makiety zamków, przebieg bitwy, uzbrojenie żołnierzy, ale również poznajemy kuchnię rycerską oraz życie codzienne ludzi. 

...